'in 'ayrılık' iması taraftarı ayağı kaldırdı!

Tecrübeli hoca , “Derin bir yalnızlık hissettim. Mayıs ayında hem sözüm hem kontratım bitiyor” diyerek yönetim ve ’ı hedef aldı. Bu ifadeler sonrası Galatasaraylı taraftarlardan büyük destek geldi.

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 13 Ocak 2021 Çarşamba 23:57 Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021 Perşembe 06:50

Fatih Terim yaptığı açıklamalarla gündemi sarsmaya devam ediyor. maçı sonrasında, , , ve 'i takımında görmek isteyerek gündemi değiştiren tecrübeli teknik adam, karşılaşması sonrası da çarpıcı ifadeler kullandı. 'ın penaltılarla çeyrek finale yükseldiği maçın ardından konuşan Terim, 'yalnız bırakıldığı' gerekçesiyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

SÖZÜM GRUPLARA DEĞİL
Yönetımle bir görüşmesinin olmadığını belirten deneyimli çalıştırıcı, "Bugün (dün) derin bir yalnızlık hissettim. Benim kişilere, gruplara değil Galatasaray'a sözüm var. Zaten mayısta hem sözüm hem kontratım bitiyor" şeklinde konuştu. 'in, transfer taleplerine herhangi bir karşılık alamaması nedeni ile yönetime, 'den oyuncu alınmaması yönünde görüş bildirmesi sebebiyle de taraftar grubu 'a mesaj yolladığı öğrenildi.

KULÜBEDE DÜŞÜNCELİYDİ
Yeni Malatyaspor karşılaşması boyunca düşünceli görünen ve kulübeden mecbur kalmadıkça çıkmayan Fatih Terim'in, "Derin bir yalnızlık içinde" olduğunu söylemesi sarı-kırmızılı taraftarları da oldukça üzdü. Sosyal medyada örgütlenen Galatasaraylı futbolseverler, '#YalnızDeğilsin- FatihTerim' etiketini 'de gündeme soktu. Sosyal medya Terim'in bu çıkışı sonrasında adeta yıkılırken, başarılı teknik adama destek mesajları yağdı.

SÖZLEŞMESİNDE NE YAZIYOR?
Galatasaray -19 sezonunda şampiyonluğa ulaşırken, yönetimden Fatih Terim'e sözleşme jesti gelmiş, sahanın ortasına kurulan platformda 5 yıllık imza atmıştı.

O dönem Mayıs 2021'de olağan seçim yapılacağını dikkate alan başkanlığındaki yönetim, sözleşmeyi görev süresiyle bağladı ve 2+3 yıl opsiyonlu şeklinde düzenledi.

3 milyon euro'uk garanti ücreti 18 milyon TL'ye sabitlenen Fatih Terim sezon başında yüzde 15 (2.7 milyon TL) indirime gitmişti. Bu sezon sonunda Terim'in 2 yıllık sözleşmesi sona eriyor, opsiyon maddesinin kullanılıp kullanılmayacağı ise şu aşamada bilinmiyor.

KRALINA ÇATARIZ BELAYA BATARIZ!
Terim'in sezon sonunda ayrılabileceğini ifade etmesinin ardından sosyal medya sallanırken Galatasaraylı taraftarlar binlerce mesaj yazdı ve tecrübeli hocaya, yalnız olmadığını gösterdi.

İşte o mesajlardan bazıları: * futboluna sayısız başarılar armağan etmiş Terim'in hakkı ödenmez.
@hasancaankaya * Fatih Terim kırmızı çizgimizdir. #Yalnız- DeğilsinFatihTerim @1905GSFANS
* Kralına çatarız, belaya batarız senin için... @atavratjack * Unutulacak dünler yaşanılacak günler var bizi bırakma hocam. @terimgalaa * Fatih Terim'i seveceğiz, savunacağız, kimseye yedirmeyeceğiz. @atavratfelipe * Elini kalbine koy, evlatların yine seninle. @EmreErgenekon * Unutulacak dünler, yaşanılacak günler var hocam... @honordeberk * Rüzgarın yönüne göre değil, Fatih Terim'in yönündeyiz. @felipebasgan * Benim başkanım da teknik direktörüm de yöneticim de tribün liderim de Fatih Terim'dir. @gsflama * Fatih Terim Galatasaray'dır; Galatasaray Fatih Terim'dir. @noitsmile

ULTRASLAN'A BOYKOT!
UltrAslan, Salı günü yaptığı açıklamada, Başkan Göksel Gümüşdağ'a tepki göstererek Başakşehir kulübü ile herhangi bir oyuncu pazarlığı yapılmamasını istemişti. Terim'in, bu açıklamaya gönül koymasının ardından kaptan Arda Turan, ultrAslan'ı tüm sosyal medya hesaplarından takipten çıkardı. Ayrıca yardımcı antrenörlerden Selçuk İnan; futbolculardan Taylan Antalyalı, Oğulcan Çağlayan gibi isimler de takip etmeyi bıraktı. Taraftarlar da bu boykota destek verip, "Siz kimin tarafındasınız" şeklinde eleştiri getirdi.

SON DAKİKA