Polat: gidebilir

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2010 Cumartesi 09:44 Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2010 Cumartesi 09:45
Kulübü Başkanı , UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Sırbistan'ın OFK Belgrad takımı ile 2-2 berabere kalmalarının kendisi için hayal kırıklığı olduğunu söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) heyetinin, Mecidiyeköy'deki kulüp binasında kendisine yaptığı ziyaretten sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Polat, ''OFK Belgrad maçından hayal kırıklığı olan bir netice ile çıktık. Oraya daha rahat imkanlarla gitmek istiyorduk. İlk yarı iyi oynadığımızı düşünüyorum. Takımımız ikinci yarı 2-0'ı bulmasına rağmen skoru muhafaza edemedi. Ama biz bu turu geçeceğiz'' dedi.

OFK Belgrad'tan daha kaliteli, daha iyi bir takım olduklarını belirten Polat, ''Teknik heyet de futbolcular da aynı fikirde birleşmiş vaziyette. Yeni stadımız Türk Telekom Arena'ya Avrupa kupalarında oynarken gitmek istiyoruz. Deplasmandaki maç olmazsa olmaz bir maç bizim için. Rakibimiz genç ve hazır bir takım. Orada sahanın zemininin kötü olduğunu, seyircinin çok ateşli olduğunu da biliyoruz. Turu geçmek için gideceğiz, inşallah geçeceğiz'' diye konuştu.

''ORTA SAHAYA TRANSFER İHTİYACI VAR''

Adnan Polat, TSYD heyeti ile yaptığı sohbet sırasında ise takımlarında orta sahaya transfer ihtiyacı olduğunu belirterek, ''Hocanın istediği oyun düzeni 4-2-3-1. İkilinin bir tanesi Cana, orada bir de hem defansif özellikleri olan hem de top kullanan biri lazım. Üçlünün ortasında da 'nun kalmasına ya da gitmesine bağlı olarak bir 10 numara lazım'' dedi.

OFK Belgrad ile deplasmanda yapacakları karşılaşmadan erken gol bulmaları gerektiğini anlatan Polat, sakatlığı bulunan forvetleri Baros'un da bu karşılaşmaya yetişeceğini bildirdi.

Dünkü OFK Belgrad maçında iki gol yiyen kalecileri Aykut'un yan toplarda zayıf kaldığını kaydeden Polat, teknik direktörleri Frank Rijkaard'ı ilk defa maçtan sonraki basın toplantısında çok sinirli gördüğünü anlattı.

Brezilyalı futbolcuları Elano'nun takımdan gidebileceğini ifade eden Polat, bu konuda görüşmeler yaptıklarını da dile getirdi.

Galatasaray'a her taraftan saldırı olduğunu anlatan Polat, ''Eylül ayında Riva Projesi'nde ilana çıkıyoruz. Nereden baksan 700, 800 milyon dolarlık bir proje. 4 sene önceki mali tabloları düşünün, bir de şimdikileri. Sermaye Piyasası Kurulu, şirketlerimizin birleşmesi konusundaki kararını verdi. Bu yeri geldiğinde 5 tane, 10 tane şampiyonluğa bedel. Bunun dışında stat projesi çok iyi devam ediyor. Bütün bunlara rağmen hep perdenin arkasında kalıyorum. Hiç öne çıkartmıyorum kendimi. Ama top çizgiyi geçmediği vakit hiç kimse görmüyor'' diye konuştu.

Ziyaretleri dolayısıyla TSYD heyetine teşekkür eden Adnan Polat, ''İnşallah en kısa sürede biz de oları ziyaret edeceğiz. Genel olarak spor medyası konusundaki görüşlerimizi paylaştık. Spor medyasına nasıl katkı yapabileceğimizi konuştuk'' dedi.

TSYD Başkanı Esat Yılmaer ise birlikte rahat şekilde çalışabilmek için görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

SON DAKİKA