Son dakika spor haberi: gün sayıyor! 'nin yıldızı Pelkas 'ya mı satılacak?

Son dakika spor haberi... 'nin ekibi 'tan 1.60 milyon Euro bonservis bedeliyle kadrosuna kattığı şimdiden taraftarın sevgilisi olmayı başardı. Oyuncunun performansını yakından takip eden PAOK cephesinin bu ilgisinin nedeni de ortaya çıktı. İşte detaylar... ( haberi)

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 09 Mart 2021 Salı 14:19 Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021 Salı 15:22

Son 5 sezon baz alındığında daha şimdiden 'nin deplasmanda en çok gol katkısı veren oyuncusu olan , yüksek formunu sürdürürken ülkesi Yunanistan'da da konuşulmaya devam ediyor. Bu sezon Süper Lig'de 20 maçta 5 gol ve 7 asist yaparak takımının en çok gol katkısı sağlayan oyuncusu olan Pelkas için transfer haberleri de çıkmaya başladı.

SÖZLEŞMEDE YAZAN MADDE...
Yunanistan'ın Sportime sitesinin haberine göre Pelkas'ın eski takımı , futbolcunun 'den başka bir takıma transfer olması için gün sayıyor.

Milliyet'in haberine göre; Sezon başında 'tan 1.6 milyon Euroya transfer edilen Pelkas'ın sözleşmesinde 'Transfer olursa bonservis ücretinin %20'si PAOK'a gider' maddesi olduğunu belirten basını PAOK'un da transfer sürecini yakından takip ettiğini kaydetti.

PAOK'UN PELKAS BEKLENTİSİ
basınına göre ise Pelkas'ı isteyen en ciddi kulüp 'dan Rubin Kazan. Rubin Kazan'ın Pelkas için 7 milyon Euro teklif etmeyi düşündüğü ancak 'nin 15 milyon Euro istediği belirtiliyor.

'nin 15 milyon Euro civarı bir ücretle Pelkas'ı satması halinde 'un da 3-4 milyon Euro gelir elde etmesi bekleniyor.

YUNANİSTAN, KORKUTAN SAKATLIĞI KONUŞUYOR
Öte yandan Pelkas'ın Konyaspor maçında yaşadığı sakatlık, basınında da geniş yer buldu. Yunanistan'da Pelkas için 'Şok eden sakatlık, Pelkas çok korkuttu' başlıkları atıldı.

Takım Doktoru Burak Kunduracıoğlu, Pelkas'ın sakatlığı hakkında "Pelkas gögsüne aldığı ciddi darbeyle şuurunu kaybetmişti.

Sahaya girdiğimizde dilini bir miktar ısırmıştı ve hafif bir kanaması vardı ağzından gelen. Müdahalemizi yaptık, tetkik sonuçlarında sorun yok.Takımla İstanbul'a dönecek ve kontrol amaçlı İstanbul'da hastanede kalacak." diye konuşmuştu.

Fenerbahçeli Pelkas ile ilgili yönetici Selahattin Baki de açıklamalarda bulunmuş ve ''Pelkas, ilk olarak bana "Maç kaç kaç bitti?" dedi. "3-0" dedik. "Kim attı?" dedi.

Serdar'ı söyledik. "Kart gördü mü?" dedi, "Görmedi" dedik. Şaşırdı çocuk. Ne desin ki herhalde böyle bir ortam görmedi. Buradaki ortamı hayal etmek de güç...'' sözlerini kullanmıştı.

SON DAKİKA