Sayısal Loto 2. devir! MPİ-12 Haziran Sayısal Loto çekiliş sonuçları - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
30 Mayıs 2020, Cumartesi

2. devir! MPİ-12 Haziran

Sayısal Loto 2. devir! MPİ-12 Haziran Sayısal Loto çekiliş sonuçları

(MPİ) tarafından Cumartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada iki kez gerçekleştirilen çekilişi için heyecanlı bekleyiş başladı. Son iki çekilişte 6 bilen çıkmadığı için Sayısal Loto’da bu akşam 2. devir gerçekleşecek. Peki bu kez Sayısal Loto büyük ikramiyesini kazanan olacak mı?

Şans oyunlarına umut bağlayanlar kuponunu doldurmaya başladı. Geri sayımın başladığı Sayısal Loto 1226'ıncı hafta çekilişinde hangi numaraların kazandıracağı merak ediliyor. 12 Haziran MPİ internet sitesi üzerinden bu akşam saat 21:45'te canlı yayın olarak izlenebilecek. İşte geçtiğimiz hafta Sayısal Loto'da çıkan numaralar…

İÇİN TIKLAYINIZ

SAYISAL LOTO ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.
Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir.

  1. 12.06.2019
  2. Güncelleme: 12.06.2019 11:33

Sayısal Loto 2. devir! MPİ-12 Haziran Sayısal Loto çekiliş sonuçları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA