Jandarma uzman erbaş sonuçları açıklandı! Sınav için gerekli belgeler neler?
20 Nisan 2019, Cumartesi

sonuçları açıklandı! Sınav için gerekli belgeler neler?

Jandarma uzman erbaş sonuçları açıklandı! Sınav için gerekli belgeler neler?

Yüzbinlerce adayın başvuruda bulunduğu sonuçları merakla bekleniyordu ve açıklandı. bünyesine alınacak olan uzman erbaş başvuruları 19 Mart-04 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmişti. Peki Jandarma uzman erbaş başvuru sonuçları nereden sorgulanıyor?

sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce kişi sorgulama yapmaya başladı. Jandarma uzman erbaş sonuçlarından başarılı cevap alanlar mülakata girmeye hak kazanacak. 22 bin kişinin jandarma uzman erbaşı olarak istihdam edileceği duyurulmuştu. İşte sorgulama ekranı…

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

sorgulama işlemi "vatandas.jandarma.gov.tr" adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Adaylar sisteme giriş yapar yapmaz T.C kimlikleri ile işlemi gerçekleştirebiliyor.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Adaylar seçme sınavlarına gelirken, bir adet yarım kapaklı karton (Plastik dosya getirilmeyecektir) dosyanın içinde takılı olarak aşağıdaki belgeleri sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne kurşun kalem ile T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı yazılmış olarak getirecektir.

Sınava gelirken getirilecek belgeler şu şekilde olacak;

(1) Ön Başvuru Belgesi: İnternetten (www.jandarma.gov.tr) yapılan ön başvuruya ait "Aday Bilgi Formu"nun bilgisayar çıktısı,
(2) Nüfus Cüzdanı: Aslı,
(3) Nitelik Belgesi: Halen silahaltında bulunan adaylar için Tablo-2'de belirtilen esaslara göre tanzim edilen nitelik belgesi, (Nitelik belgesine adayın kuvveti, sınıfı ve branşı ile muhtemel terhis tarihi de yazılacak, açık olarak getirilen nitelik belgeleri kabul edilmeyecektir. Seçim aşaması sınav tarihleri, dağıtım iznine denk gelen adaylar, nitelik belgelerini acemi eğitimi gördükleri eğitim
birliğinden alacaklardır. Aday bir (1) suret nitelik belgesini kapalı, mühürlü zarf içerisinde getirecektir). Nitelik belgesine iyi, orta, zayıf gibi değerlendirme kriteri yazılmayacak, sadece rakamla notlar yazılacaktır.(4) Denklik Belgesi: Lise öğrenimlerini yurt dışında bitirenler için Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından onaylanmış denklik belgesinin aslı ve sureti. Lisans ve Önlisans için YÖK onaylı denklik belgesinin aslı ve sureti.
(5) Öğrenim Durum Belgesi (Diploma): e-Devlet çıktısı ya da onaylı sureti,
(6) Askerlik hizmetini bitirenler için Terhis Belgesi,(Aslı veya E-devlet çıktısı)
(7) Adaylar barfiks, mekik, uzun atlama ve 400 metre spor testlerine katılacaklarından; herhangi bir sağlık kuruluşundan alacakları tek hekim imzalı,''Spor yapmasında sakınca yoktur.'' ibareli rapor,
(8) Fiziki yeterlilik sınavları esnasında yaşanabilecek sağlık problemleri ile ilgili sorumluluk adaya aittir. Adaylar Tablo 5'deki muvafakat yazısı örneğini imzalayacak ve sınava gelirken getireceklerdir.
(9) Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olanlardan sözleşme başlangıç ve bitiş tarihini ve sınava çağrıldığı gün hala görevde olduğunu gösteren onaylı belgenin aslı ve fotokopisi, (Bu belge Personel Temin Sistemine de yüklenecektir.)
(10)Askerlik hizmetini yedek subay olarak yapıp terhis olanlar için askerlik yaptığı kuvvet komutanlığından (Kara Kuvvetleri K.lığı, Deniz Kuvvetleri K.lığı, Hava Kuvvetleri K.lığı, Jandarma Genel K.lığı ve Sahil Güvenlik K.lığı) alacakları "Askeri Öğrencilik kaydının bulunmadığına" dair yazıyı,
(11)Askerlik hizmetini yapmayanlar için, örneği Tablo-4'te bulunan "Muvafakat Yazısı Örneği"ni (İmzalı olacak ve belge incelemesindeki görevli personele teslim edilecektir) getirecektir.

  1. 16.04.2019

Jandarma uzman erbaş sonuçları açıklandı! Sınav için gerekli belgeler neler? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN