2020 aşkına – Fotomaç – 24 Mart 2013 ;
HEPSİ
  18 Aralık 2017, Pazartesi

  2020 aşkına

  2020 aşkına

  IOC, aday kentlerden Tokyo ve Madrid'den sonra 2020 Olimpiyatları için 13 kişilik değerlendirme heyeti ile birlikte toplam 4 gün boyunca İstanbul'u ziyaret edecek

  'nı düzenlemeye aday kentlerden olan İstanbul'da, (IOC) Değerlendirme Komisyonu'nun incelemeleri bugün başlayacak. IOC'nin Tokyo ve Madrid'den sonra ülkemizde yapacağı incelemeler, çarşamba günü sona erecek. 13 kişilik değerlendirme komisyonu; vizyon, kentsel miras ve iletişim, olimpiyat oyunları genel konsepti, siyasi destek ve halk desteği, yasal konular, çevre, finans, pazarlama, ve spor tesisleri, paralimpik oyunları, olimpiyat köyü, emniyet ile güvenlik ve tıbbi hizmetler, konaklama, ulaştırma ve medya faaliyetlerinden oluşan 14 tema üzerinde incelemeler yapacak.

  KARAR 7 EYLÜL 2013'TE AÇIKLANACAK
  İstanbul'daki temaslarında 4 gün boyunca sabahları sunumları takip edecek olan heyet, öğleden sonraları spor tesislerini gezecek. Komisyon, 27 Mart Çarşamba günü basın toplantısı düzenleyecek. Değerlendirme komisyonu, İstanbul'u da ziyaret ettikten sonra, 3 aday şehir hakkında hazırlayacağı raporları temmuz ayında IOC'ye sunacak. 2020Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapacak şehir 7 Eylül'de Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te açıklanacak.

  AP: iSTANBUL HAZIR
  Dünyanın önde gelen ajanslarından Associated Press, IOC heyetinin incelemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yorum haberde, "İstanbul, 4 başarısız adaylık girişiminden sonra 2020'ye ekonomisi, modern spor alanları ve iki kıta vurgusuyla daha hazır. 15 milyonluk şehir, Avrupa ile Asya arasındaki konumuyla rakipleri Tokyo ve Madrid'den ayrılıyor" ifadeleri kullanıldı.
  1. 24 Mart 2013, Pazar
  2. Güncelleme: 00:48

  2020 aşkına haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN