İspanyollar, Türk cimnastikçilere övgüler dizdi: Tarih yazarları

’da da manşetleri milliler süsledi. Milli sporcularımıza tek tek övgüler yağdı, “ tarih yazdı”, “Başaktör Türkiye” başlıkları atıldı.

Diğer Sporlar Haberleri Giriş Tarihi: 15 Aralık 2020 Salı 06:50

'de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Jimnastik Şampiyonası'nda toplam 8 madalya kazanan milli sporcular, Avrupa'nın da gündeminde... Şampiyon cimnastikçilerimiz yalnızca 'de değil 'da da manşetleri süsledi. As, La Vanguardia, Deportivo gibi önemli gazeteler, milli sporcularımıza tek tek övgüler yağdırdı, "Türkiye parıldadı", "'nın büyük başaktörü Türkiye", "Türkiye cimnastikte tarih yazdı" gibi başlıklar atıldı.

TÜRK EFSANE ŞAMİLOĞLU

Türkiye'nin bireysellerin dışında takım halinde kazandığı gümüş madalya da tarihe geçti. Dünyanın en yaşlı cimnastikçisi unvanını elinde bulunduran 40 yaşındaki ile , , Ahmet Önder ve Abdelrahman Elgamal'in temsil ettiği ay-yıldızlılar, takım halinde Türkiye'ye ilk madalyayı kazandırdı. Faal olarak son organizasyonuna çıkan Türk cimnastiğinin efsane ismi Ümit Şamiloğlu, madalya kazanan en yaşlı cimnastikçi olarak da öne çıktı.

ARICAN'IN GÖZÜ ARTIK TOKYO'DA

Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan diğer cimnastikçimiz Ferhat Arıcan da dün şunları söyledi: "Avrupa şampiyonluğu... Gerçekten bunu söylerken bile tüylerim diken diken oluyor. Hedeflerimden biriydi ve bunu gerçekleştirdim. Umarım Tokyo Olimyatları'nda aynı başarıyı gösteririz."

CUMHURBAŞKANI HEP YANIMIZDA

Dünya Şampiyonluğu'ndan sonra Türkiye'ye Avrupa Şampiyonluğu da yaşatan İbrahim Çolak, 'a teşekkür etti. Erdoğan'ın kendisini tebrik ettiğini söyleyen , "Cumhurbaşkanımız her zaman yanımızda. Bizlere desteğini hiç esirgemedi. Her zaman arayıp sorduğu ve ilgi gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

SON DAKİKA