Son dakika haberleri: düştü mü? Göktaşı nereye düştü? Göktaşı hangi illerde görüldü?

Son dakika haberi... 'de dün gece esrarengiz bir olay yaşandı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde, bazı illerimize düştüğü görüldü. Halk, göktaşının düşün anını ve yaydığı ışığı cep telefonlarıyla videoya çekti. İşte o görüntüler...

Magazin Haberleri Giriş Tarihi: 28 Şubat 2021 Pazar 13:48

'nin özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki illerin yanı sıra Ankara, Kayseri, Tokat'ta da gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlattığı belirtilen ışık hüzmesi heyecan yarattı.

Sosyal medyada paylaşımda bulunanlar yaşananları gök taşı (meteor) düşmesi olarak nitelendirirken, o anlar anbean kameralara yansıdı.

Dün gece saat 22.57'de yurdun özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki Ordu, Samsun, Trabzon, Giresun'da görüldü.

Aynı zaman da , Çorum, Çankırı, Tokat, Kayseri, Kırıkkale ve Ankara illerinde gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ışık hüzmesi heyecan yarattı.

Bazı bölgelerde gökyüzü bir anda ışık hüzmesi ile aydınlandı. Birçok kişinin gök taşı düşmesi ve şimşek çakması olarak da değerlendirdi.

Yaşanan bu doğa olay, sosyal medyada görüntülerin yer almasıyla gündeme oturdu. Birçok ilin semalılarında görülen doğa olayı güvenlik kameraları tarafından anbean görüntülendi.

Öte yandan geçtiğimiz mayıs ayında gökyüzünde parlayan bir cismin düşmüştü. Gök taşı olduğu değerlendirilen cisim 11 ilde görülmüştü.

Trabzon, Artvin, Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Sivas, Tunceli, Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere bir çok şehirde heyecan yaratmıştı.

Vatandaşlar ise, gece saatlerinde buldukları siyah taşları meteor olabilir diye yanlarına alarak iyi para kazanacaklarını düşünmüşlerdi.

Aylar sonra yine birçok kentte görülen meteorla ilgili yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi

SON DAKİKA