2019 Berat Kandili ne zaman? En güzel Berat Kandili mesajları
20 Nisan 2019, Cumartesi

? En güzel

2019 Berat Kandili ne zaman? En güzel Berat Kandili mesajları

İçinde bulunduğumuz Üç Aylar’da idrak edilen ’nin 2019 yılında hangi tarihte olduğu merak ediliyor. İslamiyet’te büyük yeri bulunan ve Müslüman alemi için önemi taşıyan Berat Kandili’nde tövbe edilecek ve dualarla af dilenecek. Peki Berat Kandili’nde başka hangi ibadetlerin yapılması gerekir?

Mübarek Üç Aylar içerisinde yer alan Şaban ayı'nın 14. Gecesi idrak ediliyor. Peki Berat Kandili 2019 yılında hangi gün karşılanacak. Berat Kandili'nde hangi dualar edilmeli, bu özel gece nasıl değerlendirilmelidir? Sevdiklerinize bugünün önemini hatırlatmanız için en güzel Berat Kandili mesajlarını da haberimizde derledik.

BERAT KANDİLİ 2019 YILINDA NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi takvimine bakıldığında 'nin ne zaman idrak edileceği belli oldu. 2019 Berat Kandili 19 Nisan Cuma'yı 20 Nisan'a bağlayan gece idrak edilecek.BERAT KANDİLİ'NDE YAPILACAK İBADETLER NELERDİR?

Şa'ban-ı şerifin onbeşinci, Berat gecesi akşam namazından sonra üç kere Yasin sûresi ve her birinin sonunda Berat duâsı okunur. Birinci Yâsin-i Şerîfden sonra bu duâ okunurken "Allah'ın saîd kullarından olmak" niyyetiyle okunur. İkinci defa okunurken "hayırlı ömür uzunluğu" niyyetiyle okunur. Üçüncü defa okunurken "kaza ve belâlardan emîn olup hayırlı rızık" için okunur. Ayrıca Berat gecesinde yatsıdan sonra ikide bir selâm vermek üzere yüz rek'at namaz kılınır. Her rek'atda Fâtiha'dan sonra on kere İhlâs-ı Şerîf okunur. On defa İhlâs-ı Şerîf okumağa kudreti olmayan beş veya üç kere okur. Bu namaz tamam olduktan sonra okuyabildiği kadar salavât-ı şerîfe ve huzûr-ı kalble tevbe ve istiğfar edip Allah Teâlâ Hazretlerinden dünyevî ve uhrevî hâcetlerini talep ve niyâz edecektir.

EN GÜZEL VE ANLAMLI BERAT KANDİLİ MESAJLARI

- Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun...-Üç aylar ismiyle şöhret bulan, kalplerimizin ve gönüllerimizin manevi doyum mevsimi olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları, tüm İslam âlemine hayır ve bereket getirmesi dileğiyle. Berat Kandilin mübarek olsun…
-Allah'ım! Recep ve Şaban'ı hakkımızda mübarek eyle, bize Ramazan'a ulaştır. Berat Kandiliniz mübarek olsun.
-Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Kandiliniz mübarek olsun.
-Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayırlı kandiller.-Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun.
-Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.
-İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle... Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

  1. 16.04.2019

2019 Berat Kandili ne zaman? En güzel Berat Kandili mesajları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN