Nihat Özdemir: Aynı gemideyiz - Son dakika Süper Lig haberleri - Fotomaç
02 Nisan 2020, Perşembe

: Aynı gemideyiz

Nihat Özdemir: Aynı gemideyiz

Başkanı Özdemir, mhk seminerinde ailesine birlik çağrısı yaptı: "Şimdi önümüzde daha çetin geçecek bir 2. yarı hepimizi beklemekte. Bu dönemde herkese çok önemli sorumluluklar düşüyor. Futbol ailesi olarak hepimiz aynı gemideyiz."

Başkanı , Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı ve MHK Başkanı , Belek'te düzenlenen MHK Kış Semineri'nde birer konuşma yaptı. TFF Başkanı Özdemir, VAR tartışmalarının yoğunlukta olduğu bir ilk yarı geçirdiklerini belirtip, birlik mesajı verdi. Özdemir, "Şimdi önümüzde daha çetin geçecek bir 2. yarı hepimizi beklemekte. Bu dönemde herkese önemli sorumluluklar düşüyor. ailesi olarak hepimiz aynı gemideyiz. Fırtına ne kadar büyük olursa olsun, bizlerin ve siz hakemlerimizin sorumluluğu, önceden ilk yapacağımız gemiyi sağ salim sezon sonunda limana yanaştırmak" dedi.

YAPANIN CEZASINI ANINDA VERİN

Hakemlere verecekleri kararlarda kesinlikle duygusal davranmamalarını, gördüklerini çalmaları gerektiğini söyleyen Başkan Özdemir, "Ne olursa olsun, gördüğünüzü, doğru bildiğinizi çalın. da, hakemlerimiz de Federasyonumuzu temsil ediyor. Bizleri temsil edenlere, hele hele sahada saygısızlık yapılmasına asla izin vermeyin. Onun için sizler de sahada ister futbolcu, ister teknik adam, ister koridorda yönetici olsun, saygısızlığa prim tanımayın. Duygusal davranmayın, yapanın cezasını da anında verin" diye hakemlere seslendi.

"VAR'I SANKİ 60 YILDIR KULLANIYORUZ"

İlk yarıda VAR çok tartışıldı. Oysa, istatistiklere baktığımızda VAR'ın futbola ve hakemlere önemli bir katkısı olduğunu görüyoruz. 153 maçta, VAR ile 65 karar düzeltildi. Bu rakam geçen sezon ilk yarıda 70 idi. Genel olarak 'VAR doğru kullanılmıyor' eleştirisini maalesef almaktayız. Ancak ilk yarıda, VAR'a gidilen 69 pozisyonun sadece 4'ü değişmemiş. Yani VAR'ın gereksiz değil, doğru kullanıldığını açık şekilde söyleyebiliriz. VAR'ı kullanmaya başlayalı henüz 1.5 sezon oldu, ancak VAR'ı 60 yıldır uyguluyormuşuz gibi konuşuyoruz ve en acımasız şekilde tenkit ediyoruz. VAR, futbolda tartışmayı %100 bitirmek için değil yüzde 100 skandal kararları engellemek için getirildi.

VAR ÇAĞIRINCA GİTMEYEN HAKEM YOK

"VAR, gri pozisyonlara karışamaz. VAR, inceleme için çağırıyorsa, hakem gitmek zorundadır. Uygulanmaya başlandığından beri VAR'ın hakemi izlemeye davet ettiği ve hakemin gitmediği pozisyon olmamıştır, olmayacaktır. VAR'da en büyük eksik; insan kaynağı. 2. ligdeki hakemlerimizin hepsini taradık. Burada eğitimlerini tamamlayan hakemlerimizle birlikte 2. devrede 10 VAR, 3 AVAR daha kadromuza katılıyor."

SÜPER LİG'E KADIN HAKEM GELİYOR

"Kadın hakemlerimiz 2. Lig ve 3. Lig maçlarında görev almaya başladılar. Sırada ise ' Gelişim Kampı-Kadın CORE' projesi var. Bununla ilgili hazırlıklara da başladık ve ligin ikinci yarısında en kısa sürede bu projeyi de hayata geçireceğiz. Yakın bir süreçte artık liglerimizde bir kadın hakemimizi görebiliriz."

  1. 8.1.2020

Nihat Özdemir: Aynı gemideyiz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA