Corona virüsü (Covid-19) belirtileri neler? Nezle, alerji ve grip ile arasındaki farklar neler? - Son dakika Haberler haberleri - Fotomaç
05 Nisan 2020, Pazar

(Covid-19) belirtileri neler? , ve ile arasındaki farklar neler?

Corona virüsü (Covid-19) belirtileri neler? Nezle, alerji ve grip ile arasındaki farklar neler?

Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan , Avrupa’da etkisini oldukça sert gösterdi. Ülkemizde vakalara rastlanmasıyla birlikte özellikle kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üzerine sokağa çıkma yasağı getirildi. Peki, tüm bu tehlikeli salgının belirtileri neler? , ve ile arasındaki farklar neler?

hızla yayılmaya devam ediyor. Bu süreçte kişisel temizliğin önemi bu süreçte oldukça arttı. Corona virüsü (Covid-19) pandemisinin 4 temel belirtisi bulunuyor. Bu belirtiler , ve ile çok karıştırılabiliyor.

CORONA VİRÜSÜ (COVİD-19) BELİRTİLERİ

Corona virüsünün 4 temel belirtisi bulunuyor. Bu belirtiler nezle, alerji ve grip ile çok karıştırılıyor. Corona virüsünün en temel belirtisi ani ateş yükselmesi, kuru öksürük, halsizlik ve nefes darlığıdır.

ŞİDDETLİ BURUN AKINTISI CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Şiddetli burun akıntısı corona virüsü belirtisi değildir. Şiddetli burun akıntısı genel olarak nezle esnasında görülmektedir. Bazı alerjik reaksiyonlarda da ortaya çıkmaktadır.

HAPŞIRIK CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Hapşırık, corona virüsü belirtisi değildir. Hapşırık, genel olarak nezle ve alerji sırasında ortaya çıkar.

HIRILTI CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

, corona virüsü belirtisi değildir. Hırıltı, genel olarak nezle ve alerji sırasında ortaya çıkar.

GÖZLERDE KIZARIKLIK CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Gözlerde kızarıklık corona virüsü belirtisi değildir. Gözlerde kızarıklık, genel olarak nezle ve alerji sırasında ortaya çıkar.

KAŞINTI CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Kaşıntı, corona virüsü belirtisi değildir. Kaşıntı, genel olarak nezle ve alerji sırasında ortaya çıkar.

BAŞ VE BOĞAZ AĞRISI CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİMİ?

Baş ve boğaz ağrısı sizi şüphelendirmesin! Baş ve boğaz ağrısı corona virüsü belirtisi değildir. Nezle ve Grip sırasında ortaya çıkar.

NEFES DARLIĞI CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Nefes darlığı corona virüsü belirtisidir. Böyle bir durum yaşamanız durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

ANİ ATEŞ CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Ani ateş corona virüsü belirtisidir. Grip esnasında da görülür. Grip ve Corona virüsün ortak belirtisidir. Lütfen böyle bir durumda en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

HALSİZLİK CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Halsizlik corona virüsü belirtisidir. Grip esnasında da görülür. Grip ve Corona virüsün ortak belirtisidir. Lütfen böyle bir durumda en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

KURU ÖKSÜRÜK CORONA VİRÜSÜ BELİRTİSİ Mİ?

Kuru öksürük corona virüsü belirtisidir. Grip ve alerji esnasında da görülür. Grip, alerji ve Corona virüsün ortak belirtisidir. Lütfen böyle bir durumda en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

CORONA VİRÜSÜ DANIŞMA HATTI

Corona virüsü belirtilerine sahip olduğunu düşünen kişiler Alo 184'ü arayarak corona virüsü hakkında bilgi alabilirler.

  1. 25.03.2020

Corona virüsü (Covid-19) belirtileri neler? Nezle, alerji ve grip ile arasındaki farklar neler? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA