E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
15 Temmuz 2019, Pazartesi

E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi

E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi

Veliler ve öğrencileri yakından ilgilendiren e-okul sistemi ile ilgili bilgiler gündemde sıkça araştırılıyor. E-okul sayesinde hem öğrenciler hem de ebeveynleri birçok detaya kolayca ulaşabiliyor. Peki e-okul girişi nasıl yapılır, hangi bilgiler sorgulanır?

Milyonlarca öğrencinin okula dair bilgilerini e-okul sistemi üzerinden öğrenmek mümkün. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) sunduğu e-okul sistemine kolayca giriş yapılabiliyor. İşte e-okul hakkında merak edilen detaylar…

E-OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler ve veliler https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet adresi üzerinden e-okul sistemine giriş yapabilir. Öğrencilerde kullanıcı adı ve şifre bilgisi istenir. Veli giriş sisteminde ise öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını gerekli alanlara girmek gerekir.

E-OKUL SİSTEMİNDE HANGİ BİLGİLER YER ALIYOR?

Bu bilgilerin yanı sıra, e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

  1. 21.03.2019

E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul VBS girişi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN