: "’in Almanya 'ndan ayrılışı çok doğru"

Paris Saint Germain Kadın Takımı'nda forma giyen milli oyuncu , örnek aldığı futbolcunun olduğunu ifade ederek, Arsenal’de forma giyen ’in Almanya milli takımını bırakma kararının doğru olduğunu söyledi.

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 11:24 Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 11:40

Fransa'nın dünyaca ünlü takımlarından biri olan Paris Saint-Germain'in kadın takımının forveti olan 23 yaşındaki , soruları cevapladı. Daha önce ve Metz'de oynayan, aynı zamanda A Milli Kadın Takımı oyuncusu olan Pekel, kariyerinin ilerleyişi, 'de kadın futbolu, 'in Almanya 'ndan ayrılışı ve Türk Milli Takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Futbol hayatının sokakta yaptıkları mahalle maçlarıyla başladığını ifade eden Melike Pekel, "Küçüklükten beri mahallede erkek çocukları ile asfalt üzerinde top oynardım, dizlerim yaralanırdı.

6 yaşındayken yaşadığım yer olan Schrobenhausen takımında oynamaya başladım. Sonra 18 yaşında Augsburg takımına geçtim ve oradan Bayern Münih'e geçtim. 3 yıl sürdü, sonrası 6 ay Metz'de oynadım. Metz'de çok güzel zaman geçirdim. Fransızcayı orada öğrendim, takımdan ve arkadaşlardan çok memnundum. Orada çok gol attığım için birçok takımın ilgisini çektim ve PSG'ye transfer oldum" şeklinde konuştu.


Pekel, kazançlarının erkek futboluyla aynı olmadığını ifade ederek, "Onlarla karşılaştırırsak daha az kazanıyoruz ama Avrupa'da kadın futbolcular daha iyi kazanmaya başladı, hem sponsorlardan gelirleri oluyor hem de takımdan" ifadelerini kullandı.

"AVRUPA'DA KADIN FUTBOLUNA İLGİ DAHA FAZLA MAALESEF TÜRKİYE'DE BU YOK"
23 yaşındaki oyuncu kadın futbolunda Türkiye'nin Avrupa'dan geride kaldığını vurgulayarak, "Türkiye'de her konuda daha gerideyiz. Avrupa'da kadın futboluna ilgi daha fazla, maalesef bu Türkiye'de yok. Avrupa'da kızlar erkek takımlarında başlıyor futbola, bu iyi bir şey, bu sayede büyüdüğümüzde birebirlerde daha etkili olabiliyoruz. Ayrıca liglerde kadın takımlarına sponsorlar oluyor Avrupa'da, maalesef Türkiye'de yok. Büyük takımların kadın futbol takımları var Avrupa'da Türkiye'de maalesef yine yok. Türkiye'de kadın futbolcuların gelirleri çok az veya yok. Avrupa'da futbolcuların iyi bir yaşamı var" değerlendirmesini yaptı.

"ŞAMPİYONLUK YARIŞI BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY ARASINDA OLUR"
Başarılı santrfor oyuncusu, 'in 2018-2019 sezonu şampiyonluğu ile ilgili sorulan soruya ise, "Bence ve arasında yarış olur" yanıtını verdi.

"MİLLİ TAKIMA TÜRK TEKNİK DİREKTÖR DAHA İYİ OLUR"
A Milli Erkek Futbol Takımı ile ilgili konuşan Pekel, ay-yıldızlılar için Türk teknik direktörün daha faydalı olabileceğini belirterek, "Bana göre her zaman suç hocada değil biraz da futbolculara bakılmalı. Çok şeyler duyuyoruz, disiplinsizlik, olaylar, çok şey dönüyor, onun için ben hiçbir zaman teknik direktörü suçlamam bu konuda, fakat Türkiye için galiba Türk antrenör daha iyi olur gibi geliyor" açıklamasını yaptı.

"TÜRKİYE'DEKİ KADIN FUTBOLCU ADAYLARI ÇABALASINLAR"
Başarılı futbolcu, Türkiye'de futbolcu olmak isteyen genç kadınların çaba göstermesi gerektiğini söyleyerek, "Türkiye'de şartlar zor ama yine de kendilerini geliştirmek için çabalasınlar, kendileri de çalışsınlar çünkü dediğim gibi orada fazla yapılacak bir şey yok, desem ki Avrupa'ya gelsinler oradakiler bunu da fazla istemiyor. Buradakiler gibi değiller, aileye daha fazla bağlı olduğumuz için mi bilemiyorum. İnşallah kadın futbolu ilerler ve bu tarz şeylere gerek kalmaz" diye konuştu.

"MESUT ÖZİL'İN ALMANYA MİLLİ TAKIMINDAN AYRILIŞI ÇOK DOĞRU"
Melike Pekel, Arsenal'de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararıyla ilgili ise, "Bence doğru bir karar, gerçekten çok haksız yere hep suçlandı. Bir maç kaybedildiği zaman bile Mesut'tan buldular. Ben olsam ben de öyle bir milli takımda oynamak istemem" şeklinde konuştu.

"RONALDO HER KONUDA ÇOK SEVDİĞİM BİR FUTBOLCU"
Melike Pekel, örnek aldığı futbolcunun da olduğunu kaydederek, "Ronaldo her konuda çok sevdiğim bir futbolcu" açıklamasını yaptı.
Genç futbolcu, maçlarına gelen taraftar sayısının erkek futbola göre az olmasına rağmen gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

SON DAKİKA