Van'da yeni bir spor dalı Rugby – Fotomaç – 21 Nisan 2019
23 Mayıs 2019, Perşembe

Van'da yeni bir spor dalı Rugby

Van'da yeni bir spor dalı Rugby

'de yeni bir spor dalı olan Rugby, bünyesinde kurulan takımla artık Van'da faaliyet gösteriyor.

Van'da spor alanında bir çok başarıya imza atan , şimdi de ülkede yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Rugby sporu ile gündemde. Doğuda pek adı bilinmeyen, 'de ise yeni bir spor dalı olan Rugby, artık Van'da da oynanmaya başlandı. Van'da yıllardır spor çalışmalarında bir çok ilke imza atan Ortaokulu spordan sorumlu müdür yardımcısı , Vanlı çocukları Rugby ile tanıştırdı. Rugby, futbolun ayak ve elle oynama şekli olarak görülmekte ve Amerikan futbolunda benzetiliyor.

"RUGBY TAKIMI SAMSUN'DA VAN'I TEMSİL EDECEK"

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı başında Van Fevzi Geyik Ortaokulu bünyesinde Rugby çalışmalarını başlatan ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü dalında 11 ve 14 Mayıs tarihleri arasında 'da yapılacak Türkiye Rugby finallerinde Van'ı temsil edecek olan Mahmut Kipici ve öğrencileri çalışmalarını Van Arena halısaha da sürdürüyor. Yaşlı kurt lakaplı, sporun ve sporcunun dostu olarak tanınan beden eğitimi öğretmeni Kipici, Van'da 13 yıldır Fevzi Geyik Ortaokulunda görev yapıyor.

"AMACIM ÇOCUKLARI KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK"

Başta Vanspor olmak üzere birçok spor takımına öğrenci eğiterek, sporcu yetiştiren ve Rugby dalında da öğrencileri yetiştirmeye başlayan Kipici, "Amacım çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup yeni spor dallarıyla tanıştırmaktır. Rugby spor dalını da Van'da en popüler spor dalların arasına getirmektir. Spor anlamında yapılan her yenilik değerlidir" dedi.
  1. 21.04.2019

Van'da yeni bir spor dalı Rugby haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN