Yarım asırlık takım mabedine geri dönüyor - Son dakika TFF 1.Lig haberleri - Fotomaç
18 Eylül 2019, Çarşamba

Yarım asırlık takım mabedine geri dönüyor

Yarım asırlık takım mabedine geri dönüyor

Yıkılmasının ardından Kütahya kamuoyunda büyük yankı bulan için 3 bin 100 kişilik portatif tribün çalışmaları başladı. Bakan yetkilileri tarafından başlatılan çalışmalar sonunda ayına kadar bitirilmesi öngörülüyor.

Kütahyalılar için büyük öneme sahip Kütahyaspor ile özdeşmiş için taraftarların ve Kütahyalı bürokratların gayretleri sonunda Dumlupınar Stadı için 3 bin 100 kişilik çelik konstitüsyon portatif tribün yapı için bakan yetkilileri Kütahya'ya gelerek stat da fizibilite çalışmalarına başladı. Tribünler için projenin ilk etabı olan zemin etüt çalışmalarına başlandığı müjdesini veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret ayı'na kadar tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Gayret; " Kütahya kamuoyunda uzun süredir geniş bir yer tutan Dumlupınar stadı tribünler için portatif tribün olacağı için bir açıklama yapmıştık. Bununla ilgili olarak bakanlığımız bizden fizibilite çalışması istedi. İnşallah hayırlısı ile çalışmalarımız başladı. Çalışmaların ilk etabı olan fizibilite çalışmaları 15 gün içerisinde bitecek ve tribün proje için bakanlığımız yaklaşık maliyet çıkartılacak. İnşallah bu çalışmalarımız Kasım ayına kadar portatif tribünler bitecek ve Kütahyaspor en geç ligin ikinci yarısında maçlarını Dumlupınar Stadında oynamaya başlayacaktır. Projenin en yakın takipçisiyiz. Başta Kütahya Valimiz, Milletvekillerimiz onların katkıları çok büyük kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Kütahyasporumuz için birlikte inşallah güzel şeyleri başaracağız" dedi.

  1. 19.08.2019

Yarım asırlık takım mabedine geri dönüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN