'tan olay sözler! "Eğer o golü yeseydi..."

Son dakika haberleri | Sabah Gazetesi'nin duayen yazarı , bugünkü köşesinde - maçında verilen gol kararına geniş yer ayırdı. Uluç, hakemleri, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ı ve Sivasspor'un teknik adamı 'ı eleştirdiği yazısında flaş ifadeler kullandı. İşte Hıncal Uluç'un yazısının ilgili kısımları...

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 30 Aralık 2020 Çarşamba 12:36 Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020 Çarşamba 13:00

Türkiye Süper Ligi'nin nasıl dizayn edildiğini bir kez daha kanıtlayan o an!. Yan hakem orda.. Tam 1.5 dakika evire çevire bakan VAR orada.. Ama top oyunda.. Ne var canım bir tacın lafı mı olur?.

O taçla gol yese.. O taçla Beşiktaş kaptanı oyundan atılsaydı peki.. O zaman sahadaki hakem ve VAR'daki ayni hakemler, ayni kararları verebilirler miydi bu ülkede, asıl onu tartışın..

Hatayı değil, böylesi hatayı Fener, ve aleyhine yapmayı bizim hakemlerin göze alıp alamayacaklarını tartışın asıl.. Maçaları sıkar mıydı?.

Sorun hata değil.. Her hakem hata yapar.. Doğal.. Ama büyükler aleyhine yaptılar mı, düdük astırırlar adama.. O zaman "Vur abalıya.." Lig böyle dizayn ediliyor işte.. Biz ahmaklar da her gece ekrana bakıyoruz, saf saf.. Şampiyonu bile belli ligi izleyen ahmaklar olarak..

1.
2.
3.
Peki, Süper Lig'de bu yıl sayıları 18'e çıkan "KÜÇÜK" kulüpler ne?.
"Büyük Oyun"un figüranları..

3 otuz paraya, ezilerek, dövülerek büyüklere yem yapılan figüranlar..
Hani Yeşilçam filmlerinde Cüneyt Arkın'dan dayak yiyerek beş on lira yevmiye almak için, arka sokaklarındaki kafede bekleyen figüranlar var ya, onlar!.

Herkes, hatta Sivas'ın "Güya" hocası bile azarlamış, eleştirmiş, bu açık haksızlığa, bu milyonların gözü önünde alenen, resmen işlenen cinayete seyirci kalınmasına isyan eden Sivas Kaptanı Hakan'ın başkaldırısını..

Kendisi laf edemez Rıza'nın.. Ederse, hani o Aboubakar'ın ölmüş anasına söven hain linççiler tarihinin en ünlüleri arasına adını yazan Rıza'yı öyle bir çarmıha gererler ki, 'nın bir gün Beşiktaş'a hoca olma hayalleri söner.. Bir daha o kulübün kapısından adım atamaz..

İlk yarı boyunca tüm bu rezillikler olurken, Rıza'yı kenarda gören oldu mu?.
Sinmiş, saklanmış Rıza'yı..
O zaman kim arayacak, o ligi dizayn edenler tarafından alenen, resmen yenen Sivas'ın hakkını?. Küçük kulüp, figüran kulüp Sivas'ın hakkını?.
O gecenin kahramanı Hakan'dır Beyler..
Bu aleni haksızlığa başkaldıran, Sivas'ın hakkını arayan Hakan!.

Başlıktaki lafı niye yazdım, anladınız herhalde..
Kurtuluş Ortaokulu son sınıfındayken bir gün Biyoloji Hocamız Salih Pala, adını sırf bu laf yüzünden unutmam, 1.90 basketçi boyu ile, kürsünün üzerine çıkmış ve tüm sınıfa haykırmıştı..
"Hakkını aramayan köpektir!." Sivas'ın, ironiye bakın, dünyaca ünlü, dünyaca en kıymetlidir, Sivas'ın köpekleri, o Sivas'ın hakkını aradı işte Hakan..
Kendini feda ederek "Sivas'ın Kangal'ı varsa, Hakan'ı da var" dedi..
Ne oldu?. Kendi hocası başta, benim medyam kuyrukta, hak arayanı lanetledik, haksızlığı yapanları değil..
Sergen Efendi "Bir taç için o kıyamet kopar mı" demiş.. Vay be Sergen?.
Ne büyük laf!.

SON DAKİKA