Ott Tanak: ''Türkiye Rallisi en hızlı pilotun kazanabileceği bir yarış değildi'' – Fotomaç – 16 Eylül 2018
17 Şubat 2019, Pazar

: '' en hızlı pilotun kazanabileceği bir yarış değildi''

Ott Tanak: ''Türkiye Rallisi en hızlı pilotun kazanabileceği bir yarış değildi''

'nde Estonyalı galip geldi. Tanak, şampiyonanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Türkiye Rallisi'nin zorlu parkurlarına dikkati çekerek, ''Bu yarış en hızlı pilotun kazanabileceği bir yarış değildi'' dedi.

'nın (WRC) 10'uncu yarışı , ve çevresinde koşuldu. 22 ülkeden 58 otomobil, 48'i Türk 116 yarışmacının katıldığı organizasyonu 3.59.24.5'lik derecesi ile lider tamamlayan Estonyalı sporcu , "Çok zorlu bir yarış oldu. Herhangi bir problem yaşamadan yarışı tamamlayabildik. Takımlar çok iyi bir iş çıkardı çünkü etaplar çok zorluydu. Stres oldu biraz da bütün takımlar için. Bu yarış en hızlı pilotun kazanabileceği bir yarış değildi. Kimse bu zorlu parkurda karşısına ne çıkacak tahmin edemedi. Son olarak dün yedek lastiklerimizi kullandık ve bu organizasyonu tamamladık. Tek amacımız bu yarışı bitirmekti. Bundan sonra bütün takımların amacı bir sonraki yarışa konsantre olmak ve daha fazla çalışmak'' diye konuştu.

  1. 16.9.2018 16:15

Ott Tanak: ''Türkiye Rallisi en hızlı pilotun kazanabileceği bir yarış değildi'' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN