Genç cimnastikçiler Avrupa Şampiyonası'nda tecrübe edindikleri turnuvayı değerlendirdi

'de düzenlenen 33. 'nda ilk defa mücadele eden 16 yaşındaki 4 sporcu, elde ettikleri tecrübeyle yeni başarılara imza atmayı hedefliyor. Şampiyonanın büyükler kategorisinde ilk defa yarışan 16 yaşındaki milli sporcular , , ve tecrübe edindikleri şampiyonayı değerlendirdi.

Diğer Sporlar Haberleri Giriş Tarihi: 22 Aralık 2020 Salı 11:51

Olimpik Cimnastik Salonu'nda 17 Aralık'ta başlayan 'nda büyüklerde Göksu Üçtaş Şanlı, , , ve 'den oluşan milli takım, tarihinde ilk kez takım halinde finale çıktı ve Avrupa 4'üncüsü oldu.

İlk kez bir Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde finale çıkan kadın sporcular, hem gençlerde hem de büyüklerde ilk defa madalya aldı.

Şampiyonanın büyükler kategorisinde ilk defa yarışan 16 yaşındaki milli sporcular Dilara Yurtdaş, Bilge Tarhan, Ece Yağmur Yavuz ve Cemre Kendirci tecrübe edindikleri şampiyonayı değerlendirdi.

DİLARA YURTDAŞ: ŞİMDİ DAHA ÇOK ÇALIŞMA ZAMANI

Milli cimnastikçi Dilara Yurtdaş, şampiyonanın kendilerine büyük katkı sağladığını söyledi.

Bundan sonra daha çok çalışmaya odaklandığını belirten Yurtdaş, "Güzel bir şampiyona oldu. Hatalarımız oldu ama biz daha çok çalışıp madalya alacağız. Bu tecrübe bizim için güzeldi. İlk Avrupa şampiyonamdı ve heyecan vardı. Bu şampiyonada neler yapabildiğimizi gördük. Şimdi daha çok çalışma zamanı." diye konuştu.

Bilge Tarhan da büyük bir şampiyonaya katılmanın gururunu yaşadığını kaydetti.

Çalışmalarını daha sıkı bir şekilde sürdüreceğini aktaran Bilge, "Büyük şampiyonalar için güzel bir tecrübe edindik. Bundan sonra daha yoğun çalışacağım. Artık katılacağım şampiyonalarda madalyayla dönmek istiyorum." dedi.

Ece Yağmur Yavuz da bu şampiyonada 'yi temsil ettiği için büyük gurur yaşadığını dile getirdi.

Şampiyonanın atmosferinin farklı olduğunu anlatan Ece, edindiği tecrübeyle bundan sonraki şampiyonalarda daha iyi olacağını kaydetti.

CEMRE KENDİRCİ: BU ŞAMPİYONA BANA FAYDA SAĞLADI

Cemre Kendirci de önemli bir şampiyonada mücadele etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Genç bir takımla şampiyonaya katıldıklarını vurgulayan Cemre, "Takım olarak 4. olduk. İlk defa böyle bir başarı elde edildi. Bundan daha iyileri de olacak. Bu şampiyona bana fayda sağladı. Hatalarımı gördüm. Artık bu hatalarımın üzerine gideceğim." ifadesini kullandı.

Sporcuların antrenör Özgür Gümüşlü, kadın cimnastikçilerin şampiyonada ellerinden geleni yaptığını söyledi.

Sporcuların performanslarından memnun olduklarını dile getiren Gümüşlü, "İlk defa katılmalarına rağmen hata yapmadılar. Çok mutluyuz. Sporcularımız gelecek vadediyor. Genç sporcularımızla uzun yıllar devam edeceğiz. Hedefimiz Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyatlara gitmek." diye konuştu.

Antrenör Derya Öner Ağan da sporcuların gelecek için umut verdiğini, ilerleyen yıllarda daha iyi sonuçlara imza atacaklarına inandığını kaydetti.

SON DAKİKA