: “Kazanma isteğini devam ettiren bir vardı”

galibiyeti sonrası konuşan Teknik Direktörü , “Oyundaki konsantrasyonunu kaybetmeyen, kazanma isteğini devam ettiren bir vardı. Bütün oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

TFF 1.Lig Haberleri Giriş Tarihi: 19 Nisan 2021 Pazartesi 17:58

. Lig'in 31. haftasında , sahasında 'u 4-3 mağlup etti. Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ümraniyespor Teknik Direktörü , "Hedefsiz bir maç gibi görünse de kalan 4 maçın 4'ünü kazanıp ligde kalmayı hedefledi. Biz ise kalan maçlarımızı kazanıp zayıf görünen play-off şansımızı sonuna kadar devam ettirmek istiyorduk. Dolayısıyla maç da bu düşündüğümüz doğrultuda başladı. İki tane kazanma isteği yüksek takım vardı. İlk yarı burada çok alışık olmadığımız şekilde maçın başında 2-0 geriye düştük. Bu bölüme kadar üretken olan, kenarlardan iyi kaleye inebilen ama sonlandırmada sıkıntı çeken bir görüntümüz vardı. 46'da ile bulduğumuz golle devre arasına umutlarımızı arttırarak girdik. İlk yarı ürettiğimiz 4-5 pozisyon vardı ama ana sıkıntımız; merkezde bu atakları sonlandırmada sıkıntı yaşıyorduk. Bu doğrultuda ikinci yarıya biraz daha formasyonda biraz daha değişiklik yaparak, merkezdeki oyuncularımızın sayısını arttırıp çift santrfora dönerek başladık. Nitekim de bunun karşılığını 15 dakikalık periyotta aldık. Bir anda 3-2'lik üstünlüğü yakaladık. Sonrasında yediğimiz bir gol var ki öncesinde biraz tartışmalı pozisyon oldu. Ama 3-3'ten sonra da oyundaki konsantrasyonunu kaybetmeyen, kazanma isteğini devam ettiren bir vardı. Nitekim 85. dakikada 'la bulduğumuz golle 4-3 kazanmayı bildik" ifadelerini kullandı.

"BÜTÜN OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM"
Ankaraspor karşısında futbolcularının kazanma duygusunu kaybetmediğini aktaran Uçar, "Kehinde'nin bugün 11 ay sonra ilk 11'de ilk defa başlayıp 3 gol atması bizim için sevindirici. Birçok gelgitler yaşansa da oyuncu grubunun son ana kadar oyundan kopmaması ve maçı kazanma adına ciddi efor koyması bizim adımıza çok sevindirici. Ben bütün oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Ankaraspor'a da kalan 3 maçında başarılar diliyorum" diye konuştu.

SON DAKİKA