'10' numaraya '20'lik iki aday! ve ...

Brezilyalı yıldızın yerine Sosa tarzında arayan ’ın ilk tercihi, Ernst’in önerdiği Frankfurt’ta forma giyen . Listenin ikinci sırasında ise Bundesliga'dan düşen Köln'de forma giyen yer alıyor. Yönetimin Salih'le anlaşma yaptığı belirtildi.

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2018 Perşembe 23:50 Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018 Cuma 07:26

'ta gözler Anderson Talisca'dan doğan boşluğu kimin dolduracağına çevrilmiş durumda. Brezilyalı yıldızın yerine Jose Sosa tarzında bir 10 numara arayan Beşiktaş'ın gündemine sürpriz bir isim geldi.

Frankfurt'ta forma giyen Fas asıllı Alman U-21 Milli Takımı'nda forma giyen Aymen Barkok. Torino'nun da peşinde koştuğu 1998 doğumlu oyun kurucu 'ın gündemine bizzat Fabian Ernst tarafından getirildi.

FİYATINI 4'E KATLAR
Bir süredir eski futbolcularla transfer için bilgi alışverişi yapan yönetim Ernst'in önerdiği Barkok'un maç kasetlerini izledi. Sosa gibi dikine giden Barkok için ödenecek 5-6 milyon euro'luk bonservis bedelinin karşılığını verebileceği hesaplandı.

3-4 yıl içinde Alman Milli Takımı'na yükselmesi durumunda satış fiyatının 20-25 milyon euro'ları bulabileceği planlandı. Scout ekibi yönetime bu yönde bir rapor hazırladı.

SALİH'LE EL SIKIŞTILAR
Öte yandan gurbetçi oyuncuları kadrosuna katarak yeni bir toparlanma sürecine girmeye hazırlanan 'ın ilk imzayı Salih Özcan'a attırdığı iddia edildi. Bu sezon yaşadığı kötü gidişin ardından Bundesliga'dan düşen Köln'de forma giyen 1998 doğumlu Salih'in İstanbul'da oynamaya karar verdi.

Gurbetçi yıldız, bu kararını Köln kulübünün yöneticileriyle de paylaştı. Siyah-beyazlıların Salih Özcan için Köln'e 750 bin euro ödeyeceği, Almanya'ya dönmek isterse Salih için ilk görüşülecek kulübün Köln olacağı öğrenildi.

SALİH BİR ADIM ÖNDE | MİNİ YORUM - HÜSEYİN ÖZKÖK
Köln alt yapısından yetişen ve Almanya'nın tüm alt yapı milli takımlarında yer alan Salih Özcan, özellikle bu sezon 24 resmi maçta 90 dakika forma gidi. 20 yaşındaki oyuncu, esas pozisyonu 10 numara olmasına karşın orta sahanın her yerinde oynayabiliyor. Oyunu oldukça iyi yönlendiren Türk oyuncunun golcü ve asist özellikleriyse henüz ön plana çıkmadı. Frankfurt'un aynı yaştaki Fas asıllı oyuncusu Aymen Barok'un kariyeriyse aynı mevkide oynamalarına karşın Salih'e göre daha yavaş ilerliyor. Türk olması ve tecrübesi nedeniyle Salih'in daha fazla yarar sağlayacağı kanısındayım.

SON DAKİKA