Naim Süleymanoğlu'nun kızları ablaları Sekai Mori'yi kabullendi - Son dakika Halter haberleri - Fotomaç
20 Haziran 2019, Perşembe

'nun kızları ablaları 'yi kabullendi

Naim Süleymanoğlu'nun kızları ablaları Sekai Mori'yi kabullendi

Dünya Şampiyonu , hayatını kaybetti. Japon sevgilisinden bir kızı olduğu öğrenildi... ’nin iddiası ile tescillendi. Esin ve kardeşler ablalarını kabullendi.

Dünya Şampiyonu , hayatını kaybetti. Japon sevgilisinden bir kızı olduğu öğrenildi... 'nin iddiası ile tescillendi. Esin ve kardeşler ablalarını kabullendi.

Naim Süleymanoğlu... Tüm zamanların en iyi haltercisi olarak tarihe geçti. 6 dünya, 9 olimpiyat rekoru kırarak Türk bayrağını göndere çekti. "Cep Herkül'ü olarak tarihe geçen Süleymanoğlu, geçtiğimiz yıl hayatını kaybetti. Takvim'in haberine göre; Süleymanoğlu toprağa verilirken, Japon Sekai Mori adlı genç kızdan ilginç bir iddia geldi: "Süleymanoğlu benim babam..." Mori, babalık davası açıp mirastan pay istedi. Süleymanoğlu'nun kızları Sezin ve Esin, itiraz etti. Mori'yi kabul etmeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine haltercinin mezarının açılmasına karar verildi. DNA testi sonucunda Mori'nin Süleymanoğlu'nun kızı olduğu kesinleşti. Büyükçekmece 4'üncü Aile Mahkemesi, Süleymanoğlu'nun Mori'nin biyolojik babası olduğuna hükmetti. Süleymanoğlu ailesinin avukatı Aziz Demir, "Esin ve Sezin Süleymanoğlu, dosyayı istinaf etmek istemediler, ablalarını kabullendiler" dedi.

Süleymanoğlu, 1991'de Seul Olimpiyatları'na gitti. Kyoto Mori isimli bir gazeteciyle tanıştı. Bu birlikten Sekai dünyaya geldi. Ünlü halterci hasta yatağında "Kızımı bulun" diye vasiyet etti. İşte vasiyeti yerine getirildi.

Esin ve Sezin babalarından kalan 100 milyon dolarlık gayrimenkulleri Japon ablalarıyla paylaşacak.

  1. 28.12.2018
  2. Güncelleme: 28.12.2018 13:46

Naim Süleymanoğlu'nun kızları ablaları Sekai Mori'yi kabullendi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN