Pato'dan aslan emojisi! kimdir? Kaç yaşında? Hangi pozisyonda oynuyor? Kaç golü var?

Ara transfer döneminde birçok Türk kulübüyle anılan Pato, ve 'un ardından taraftarını heyecanlandıracak bir paylaşımda bulundu. Pato sosyal medyada aslan emojisi paylaştı. Peki, kimdir? Kaç yaşında? Hangi takımda ve hangi pozisyonda oynuyor? Kaç golü var?

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 22 Ocak 2021 Cuma 12:51 Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021 Cuma 18:20

'de ara transfer dönemi hızla devam ediyor. Ara transfer dönemi çalışmalarını sürdüren 'ın adı Brezilyalı oyuncu ile anılıyor. Peki, kimdir? Kaç yaşında? Hangi takımda ve hangi pozisyonda oynuyor? Kaç golü var?

ALEXANDRE PATO KİMDİR?

1989 doğumlu olan Brezilyalı Pato, 2007′e kadar Internacional takımında oynadı. 2006′da Internacional'ın Kıtalararası Kupa'yı kazandığı kadroda yer aldı. Bu şampiyonanın yarı final maçında topu omzunda sektirerek sürmesiyle tüm ilgiyi üzerine çekti. Pato, Recopa Sudamericana 2007'de attığı 2 golle takımına kupayı getiren isim oldu.

AC 'ın ilgisini çeken Pato, 2007'de Milan'a transfer oldu. Alexandre Pato'ya Milan'da "Shevchenko'nun 7 numarası" verildi ve bu ondan beklentilerin çok fazla olduğunu açıkça gösterdi. Pato ise ilk çıktığı maçta Napoli'ye Milan'daki ilk golünü atarak ondan gelen beklentileri karşılayabileceğini gösterdi. Ayrıca Pato, İngiltere'nin Times gazetesindeki "Dünya'nın 25 Genç Yetenekleri" arasında gösterilmektedir. Ancak Pato, AC Milan yıllarında sakatlık ve bir türlü istenileni veremediğinden dolayı 2013 yaz transfer döneminde 15 milyon € transfer bedeliyle 'a transfer olmuştur. 2014'te ise São Paulo ekibine kiralanmıştır burada 47 resmi mücadelede 17 gol atan Alexandre Pato, takımında da kiralık olarak forma giymiştir. 26 Temmuz 2016'da Villareal'e transfer olmuştur. Villarreal'in ardından şanısı Çin ekiplerinde deneyen Pato, 2019 yılında Sao Paulo'ya transfer oldu. Pato kariyerinde çıktığı 398 maçta 160 gol 48 asist ile oynamıştır.

SON DAKİKA