Boksta üçüncü vaka

’ya olimpiyat kotası almak için giden boks kafilesinde üçüncü hasta ortaya çıktı. Taburcu olan ile ’in ardından testi pozitif çıkan de tedavi altına alındı.

Boks Haberleri Giriş Tarihi: 28 Mart 2020 Cumartesi 00:29 Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020 Cumartesi 06:50

'nin başkenti 'da, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılmak için kota mücadelesi veriliyordu. Ancak turnuvanın ve elemelerin iptali üzerine Türk boks kafilesi 17 Mart'ta yurda dönmüştü. Kafilede Türkiye Boks Milli Takımı Baş Antrenörü ile 75 Kg'da mücadele eden , 7 gün önce yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvurmuştu. Seyfullah Dumlupınar 'ta, Serhat Güler'in ise 'da yaptırdıkları tedaviler olumlu sonuç verdi ve taburcu edildi

BAKANIMIZ YAKINDAN İLGİLENİYOR

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 69 kilo sporcusu 'nin koronavirüse yakalandığını söyledi. Memleketi 'ta bir hastanede kontrol altında tutulan Ekinci'nin hakkında konuşan Gözgeç, "Seyfullah Dumlupınar ve Serhat Güler'in iyileşmesine sevindik. Şimdi Nejat'ın durumu ile ilgileniyoruz. Bir an önce bu sporcumuzun da koronavirüsü yeneceğini umuyoruz. Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu da her gün yakından ilgilenip bilgi alıyor, kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

SON DAKİKA