öncesi büyük tehlike! Avrupa Süper Lig'i nedeniyle Merih, Ozan ve Hakan forma giyemeyebilir

Son dakika spor haberi... A Milli Futbol Takımı'mıza öncesi kötü haber gelebilir. 'nde Milan, Juventus ve Liverpool'un olmasından dolayı , ve 'nun durumu riske girdi. İşte detaylar...

A Milli Futbol Takımı Haberleri Giriş Tarihi: 19 Nisan 2021 Pazartesi 12:52 Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021 Pazartesi 13:40

Avrupa'daki 12 büyük kulübün 'ni dün tanıtmasıyla ortalık karıştı. Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Juventus, Milan, Inter, Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham ve Arsenal'in kurucusu olduğu yeni lig, Avrupa futbolunu birbirine düşürdü.

AVRUPA SÜPER LİGİ NEDİR?
Bunun üzerine FIFA, UEFA, Serie A, Premier Lig ve La Liga yönetimi, bu 12 kulübe karşı bildiri yayınladı. Avrupa Süper Ligi'nin diretilmesinin devam etmesi halinde bu turnuvaya katılan takımlar için FIFA, "İlgili kulüplerin; ulusal, kıtasal veya uluslararası düzeydeki başka herhangi bir organizasyona katılması yasaklanacaktır. Oyuncularının, milli takımda oynamasına dahi izin verilmeyebilir." paylaşımını yaptı.

Eğer Avrupa Süper Ligi gerçekleştirilirse ve Merih Demiral Juventus'ta, Ozan Kabak Liverpool'da ve Hakan Çalhanoğlu Milan'da forma giymeye devam ederse yazın düzenlenecek Euro2020'de görev alamayacak.

SON DAKİKA