Kayserispor'da Yasir sakatlandı - Son dakika Kayserispor haberleri - Fotomaç
22 Eylül 2019, Pazar

'da Yasir sakatlandı

Kayserispor'da Yasir sakatlandı

'in ilk 3 haftasında 2 mağlubiyet 1 beraberlik alan İstikbal Mobilya 'da bir kötü haber de 'dan geldi. Elinden sakatlanan genç futbolcuda kırık tespit edildi.

ile Kayseri'de oynanan müsabakada elinden sakatlanan Yasir'de kırık tespit edildi. 3. metakarp bölgesinde kırık tespit edilen 'nın tedavisine başlandı. Soğuk tedavi uygulaması alan ve istirahat verilen Yasir'in maçında oynayıp oynayamayacağı henüz belli değil.

METAKARP NEDİR?

Metakarp kemiği, eldeki 5 adet uzun silindir şeklindeki kemiklerden her biri. Bu kemikler bilekten her parmağın alt kesimine kadar uzanarak boğum yaparlar. Metakarp kırıkları, üst ekstremitenin en sık görülen yaralanmalarıdır. Bu kırıklar direkt veya indirekt mekanizmalarla ortaya çıkmaktadır. Travma sırasında alınan darbenin özelliğine ve yönüne göre kırığın veya çıkığın tipi değişebilmektedir. Belirtiler; şişme, hareket kısıtlılığı, ağrı, hassasiyet gibi diğer kırıklarda olduğu gibidir.

İYİLEŞME SÜRESİ

Metakarp kırıklarında iyileşme süresi kırığın şiddetine, kırığın oluştuğu kısma, kırığın derecesine, başka kırıkların olup olmadığına, başka yaralanmaların olup olmadığına, uygulanan tedavi yöntemine, hastanın genel sağlık durumu ve kemik kalitesine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 6 haftadır. (4 hafta da olabilir, 7 hafta da sürebilir)

  1. 03.09.2019

Kayserispor'da Yasir sakatlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
BİZE ULAŞIN