Kafe ve restoranlar açılıyor mu? Kafelerde süre sınırı ne kadar olacak? Türkiye risk haritası açıklandı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı ardından yaptığı açıklama ile birlikte vatandaşlar yeni normalleşme adımları hakkında detaylı bilgi edinebilmek için arama motorlarında araştırma yapmaya devam ediyor. Kafe, ve kıraathaneler hakkında alınan karar ve Türkiye risk haritası merak konusu oldu. Peki, kafe ve restoranlar açılacak mı? Kafeler kaça kadar açık olacak?

Haberler Haberleri Giriş Tarihi: 02 Mart 2021 Salı 07:47 Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021 Salı 09:04

Corona virüsü salgını önlemleri kapsamında sadece paket servis ve gel-al sisteminde hizmet veren kafe, , kıraathane ve çay bahçeleri hakkında kabine toplantısında alınan yeni kararlar açıklandı. Peki, Kafe ve restoranlar açılacak mı? Kafeler kaça kadar açık olacak?

KAFE VE RESTORANLAR AÇILACAK MI? KAFELER KAÇA KADAR AÇIK OLACAK?

1 Mart tarihli gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kafe ve restoranlar ile ilgili kararı açıkladı. Bu duruma göre, Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane ve çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecekler.

DÜĞÜN VE NİKAHLAR İLE İLGİLİ ALINAN KARARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İŞTE TÜRKİYE RİSK HARİTASI!

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul, Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan

ORTA RİSKLİ İLLER

Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bursa, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır.

SON DAKİKA