23 Nisan resmi tatil mi? Yarın okullar tatil mi olacak? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
29 Ocak 2020, Çarşamba

resmi tatil mi? Yarın okullar tatil mi olacak?

23 Nisan resmi tatil mi? Yarın okullar tatil mi olacak?

Yarın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çeşitli etkinlikler ile bu özel ve önemli gün kutlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) her sene 23 Nisan’da okulların tatil olduğunu duyuruyor. 23 Nisan resmi bir tatildir ve tüm Türkiye’de okullar ve çeşitli resmi devlet daireleri kapalı oluyor. Özel sektörde çalışanların ise tatil durumları farklılaşabiliyor.

Öğrenciler ve veliler 22 Nisan'ın da tatil olup olmayacağını merak ediyordu fakat böyle bir açıklama gelmedi. Sadece günü resmi tatildir, kimi çalışanlar ve öğrenciler izin kullanarak hafta sonu tatilini 23 Nisan tatili ile birleştirerek 4 gün tatil yapma kararı aldı.

23 NİSAN'DA HASTANELER VE BANKALAR AÇIK MI?

Tüm Türkiye genelinde resmi bir tatil olan 23 Nisan'da hastaneler ve bankalar kapalı oluyor. Kargo şirketleri de bu günde işlem yapmıyor. Bu kurumlarda işleri olan vatandaşlar bugün ya da 24 Nisan Çarşamba günü işlemlerini yapabilir.23 NİSAN'IN ANLAM VE ÖNEMİ

, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmî tatil günlerinden ve ulusal bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmî tatil günlerinden ve ulusal bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de resmî tatil günü ve ulusal bayramıdır.

  1. 22.04.2019

23 Nisan resmi tatil mi? Yarın okullar tatil mi olacak? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN