1 Mayıs resmi tatil mi? Bankalar açık mı? Bakkal ve marketler kaça kadar açık? İşte detaylar | Sokağa çıkma yasağı

Corona virüsü salgını tüm dünyada ve ülkemizde etkisini göstermeye devam ediyor. Başkan Erdoğan'ın kabine toplantısı ardından tam kapanmayı açıklaması sonrasında merak edilen konular arasında 1 Mayıs'ın resmi tatil olup olmadığı yer alıyordu. Peki, 1 Mayıs resmi tatil mi? Bankalar açık mı? Bakkal ve marketler kaça kadar açık?

Corona Virüsü Haberleri Giriş Tarihi: 01 Mayıs 2021 Cumartesi 12:01

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını önlemleri kapsamında ülkemizde tam kapanma uygulanıyor. 1 Mayıs İşçi Bayramı da sokağa çıkma yasağı uygulanacak günler arasında yer alıyor. Peki, 1 Mayıs resmi tatil olarak mı sayılıyor? 1 Mayıs'ta bankalar açık olacak mı? Ay başında maaş alanlar, maaşını çekebilecek mi? Kargo ve PTT'ler 1 Mayıs'ta çalışacak mı?

1 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

1 Mayıs ülkemizde 2009 yılından bu yana resmi tatil takvimi içerisinde yer alıyor.

1 MAYIS BANKALAR AÇIK MI?

1 Mayıs resmi tatil olarak ilan edildiği için, banka şubeleri işlem yapamayacak. İnternet bankacılığında ise hafta sonunda olduğu gibi EFT işlemleri gerçekleşebilecek.

1 MAYIS'TA MARKETLER AÇIK MI?

tarafından yayınlanan genelgeye göre, tam kapanma döneminde marketler hizmet vermeye devam edecek. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market gibi işletmeler saat 10.00 - 17:00 arası hizmet verecekler.

SON DAKİKA