Potada corona şoku! ve Galatasaray Gloria Cup'tan çekildi

Beko, ve , sporcularda rastlanan corona virüsü vakaları nedeniyle ortak bir karar alarak 'ndan çekildi.

Basketbol Haberleri Giriş Tarihi: 11 Eylül 2020 Cuma 12:11 Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020 Cuma 16:47

'da düzenlenen Gloria Cup Uluslararası Turnuvası'na corona virüsü damga vurdu. Organizasyonda yer alan Beko, ve , sporcularda rastlanan corona virüsü vakaları nedeniyle ortak bir karar alarak turnuvadan çekildi.

İşte Fenerbahçe'den yapılan açıklama;

Fenerbahçe Beko'nun hazırlıkları kapsamında Antalya'da katıldığı için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır. Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Galatasaray Doğa Sigorta ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır. Takımımız, bugün 'a dönecek ve hazırlıklarını Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.

İşte Galatasaray'dan yapılan açıklama;

Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımımızın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Antalya'da katıldığı Gloria Cup Turnuvası için takımlar genelinde yapılan Covid-19 testlerinde, takımımız ve değerli rakiplerimizin bazı sporcularında pozitif vakalara rastlanmıştır.

Bu durum üzerine turnuva katılımcısı ekipler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapmıştır. Bu toplantı sonucunda, Fenerbahçe Beko ve Türk Telekom takımlarıyla alınan ortak karara göre, ekibimiz organizasyonun kalan bölümünde yer almayacaktır.

Takımımız, bugün İstanbul'a dönecek ve hazırlıklarını İstanbul'da yapacağı antrenmanlarla sürdürecektir.

Kamuyouna saygıyla duyurulur.

4 TAKIM KALDI

Galatasaray Doğa Sigorta, Fenerbahçe BEKO ve Türk Telekom'un Antalya'dan ayrılmasından sonra turnuvada Kızılyıldız, Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka ve TOFAŞ kaldı.

Gloria Cup'ta mücadele eden Ukrayna ekibi Dnipro'da 5 oyuncunun corona virüsü testi pozitif çıkmıştı. Galatasaray'da da bir oyuncunun sonucu pozitifti.

SON DAKİKA