Sokağa çıkma kısıtlaması kalktı mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasakları devam ediyor? Türkiye risk haritasına göre olan iller...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı ardından yaptığı açıklama ile birlikte birçok kişi yeni normalleşme adımları hakkında detaylı bilgi edinebilmek için arama motorlarında araştırma yapıyor. Sokağa çıkma kısıtlaması hakkında alınan karar ve Türkiye risk haritası merak konusu oldu. Peki, hangi illerde kalktı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Haberler Haberleri Giriş Tarihi: 02 Mart 2021 Salı 08:08

salgını önlemleri kapsamında hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyordu. Bu kısıtlama hakkında kabine toplantısında alınan yeni kararlar açıklandı. Peki, hangi illerde kalktı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ İLLERDE KALKTI? HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

1 Mart tarihli gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında alınan kararları açıkladı. Bu duruma göre, hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

İŞTE TÜRKİYE RİSK HARİTASI!

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul, Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan

ORTA RİSKLİ İLLER

Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bursa, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır.

SON DAKİKA