'ın kariyeri sona erebilir!

Spor Toto 'de son olarak Başakşehir Fenerbahçe karşılaşmasında görev alan 'ın, Türkiye'deki kariyeri sona erebilir. Çakır'ın ismi yeni kurulan ile geçiyor.

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 19 Nisan 2021 Pazartesi 13:53
'nin resmen kurulmasının ardından gözler UEFA ve FIFA'ya çevrildi. UEFA ve FIFA, organizasyona katılan takım, futbolcu ve hakemleri hiçbir şekilde tanımayacağını ve kendi organizasyonlarında yer vermeyeceğini açıklarken; Avrupa kulüpleri yeni bir dünya inşa etmek için tüm çalışmalarını hazırladı.

Avrupa Süper Ligi'nde oynayacak olan 12 kulübü kesinleştiren organizasyon, +8 daha kulübe daha bu organizasyonda yer verecek.

Peki maçları hangi hakemler yönetecek? UEFA ve FIFA, Avrupa Süper Ligi'nde görev alacak olan hakemlere kendi organizasyonlarında görev vermeyecek ve bu hakemlerin yerel liglerinde de görev almaması için yerel federasyonlar ile görüşecek.

Tıpkı 'de olduğu gibi Avrupa Süper Ligi'nde de görev alacak olan hakemleri Elit Hakemler arasında seçecek olan yönetimi, büyük bir sürpriz olmaz ve eğer kabul ederse 'a da bu organizasyon içerisinde yer verecek.

Cüneyt Çakır, Avrupa Süper Ligi'nde görev almayı kabul ederse , , ve 'nda görev alamayacak. Çakır'ın 'nde görev alıp almayacağı ise TFF ile UEFA, FIFA arasında yapılacak olan görüşmelerden sonra belli olacak ve kuvvetle muhtemel Çakır, Avrupa Süper Ligi'nde görev alırsa 'nde de düdük çalamayacak

BÜNYAMİN GEZER DE ÇAKIR DEDİ

Eski hakemlerden , TRT Spor'da katıldığı 'Teknik Analiz' programında Avrupa Süper Ligi'ni de yorumladı. Bünyamin Gezer, deneyimli hakem Cüneyt Çakır için "Cüneyt Çakır için olabilir, yaş grubu yüksek hakemler yüksek fiyata gidebilirler. UEFA hakem vermez ama Cüneyt Çakır, FIFA hakemliğinden ayrılıp Avrupa Süper Ligi'nde görev yapabilir" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA