Semih Saygıner yeniden bir numara olmak istiyor - Son dakika Bilardo haberleri - Fotomaç
03 Haziran 2020, Çarşamba

yeniden bir numara olmak istiyor

Semih Saygıner yeniden bir numara olmak istiyor

, tekrar döndüğü bilardoda sıfırdan başlayarak 4 yılı aşkın sürede dünya klasmanında 5. sıraya yükseldi.

, kariyerine ara verip tekrar döndüğü bilardoda, sıfırdan başlayarak 4 yılı aşkın sürede dünya klasmanında 5. sıraya yerleşti.

Bilardoda ilk dünya şampiyonluğunu 1994'te kazanan, liginde 9 yıl, Portekiz liginde ise 3 yıl profesyonel sporcu olarak mücadele eden Semih Saygıner, 2007 yılında aldığı kararla kariyerini dondurdu.

Semih Saygıner, 7 yılda hiçbir resmi müsabakaya katılmazken, mücadelesini bilardodan farklı alanlara taşıdı. Önce Türk Sanat Müziği albümü çıkaran Semih, daha sonra 33 yıllık kariyerini mizahi bir dille anlattığı "Masamda Birikmiş Hikayeler" adlı gösterisini sahneye koydu.

Semih Saygıner, Temmuz 2014'te aldığı kararla bilardoya tekrar döndü. Milli sporcu, 4 yılı aşkın sürede en dipten başladığı bilardoda, turnuva ve şampiyonalarda aldığı başarılı sonuçlarla dünya sıralamasında 5. sıraya yerleşti.

"TEKRAR YÜKSELECEĞİM"

Milli bilardocu Semih Saygıner, 'da 1. ayağının devam ettiği Üç Bant Bilardo organizasyonunda AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'nin her sene Künya Kupası'nın bir ayağına ev sahipliği yaptığını söyledi. Semih, 2020 Üç Şampiyonası'nın Antalya'da yapılacağını ifade etti.

Kendisinin yanı sıra diğer Türk sporcularının dünya klasmanında çok ciddi bir yükselişe geçtiğini belirten Semih Saygıner, şöyle konuştu:

"Dünya Kupası'nın Türkiye'deki ayağında ben, Murat Naci Çoklu ve Tayfun Taşdemir seribaşı üç oyuncuyuz. Elemelerden gelecek arkadaşları bekliyoruz. Onların da katılımıyla ana tablodaki 32 oyuncu içinde 8-9 Türk sporcu olacağını düşünüyorum. Önemli bir turnuva. Yıla iyi başlamak lazım. Geri dönüş sürecinden sonra dünya klasmanında yükselişe geçtim, üçüncülüğe kadar çıktım. Ülke şampiyonasında biraz puan kaybedince beşinciliğe düştüm. Bir iki turnuva sonra tekrar yükseleceğimi düşünüyorum."

"İDDİALIYIM, BU SENE İYİ İŞLER YAPACAĞIM"

Semih Saygıner, kendisini geliştirmek adına çok ciddi antrenmanlar yaptığını, bu nedenle daha önce başladığı ve önemli bir yere geldiği fitness sporuna dahi vakit ayıramadığını anlattı.

"İddialıyım, bu sene inşallah çok daha iyi işler yapacağım." diyen Semih, Türk bilardocuların başarılı olmasının kendisini olumlu etkilediğini söyledi.

Milli sporcu Semih Saygıner, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye, bundan 15 sene önce bilardoyu dünyada bayağı domine eden bir ülkeydi. Sonra bayrağı biraz devraldı. Orada yönetimsel olarak doğru yapılan bir takım işler, bilardoyu bir anda çok yukarıya çekti. Bu işe ilgi duyan yeni jenerasyonlar çıktı. Bizde de oturmuş bir jenerasyon var. İnşallah yeni jenerasyondan da iyi oyuncular çıkacak. Türkiye'de artık 7-8 oyuncu dünyadaki herhangi bir turnuvayı kazanabilir."

  1. 16.02.2019

Semih Saygıner yeniden bir numara olmak istiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA