Kilit adam Sosa – Rıdvan Dilmen – Fotomaç ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  Kilit adam

  adına çok değerli bir 3 puan. İki maç kaybetmiş takım, demoralize... Gökhan, Olcay ve Veli gibi üç önemli oyuncu eksik, doğal olarak takımın şablonun ve alışkanlığı da bozuldu. Yerlerine oynayan ile Kerim takımın en iyileriydi belki ama yine de düzen değişiyor. Beşiktaş'ın ideal kadrosunu masaya yatırırsak omurgada problem vardı. Çok güçlü bir takımla oynadı Beşiktaş.

  Ne oynadığını biliyor
  Organizasyonu iyi, içeride dışarıda ne oynaması gerektiğini bilen bir takım. Başakşehir klasik 4-2-3- 1'i iyi kullanan bir takım... Kadronun kalitesi 10 üzerinden 6,5. İki tane tecrübeli stoperi var. Önde Oğuzhan gibi oyunculara yakın oynamayı seven iki orta saha var ve ileride dizilişe uygun bir üçlü var. Semih de sırtı dönük oynamayı en iyi bilen oyuncu, Mossoro'ya servis yapabilir.

  Bu ismi not alsınlar

  Maçın en kilit oyuncusu Sosa. Semih kafayı vuruyor, kim çizgiden çıkardı? Sosa. Demba Ba'ya pası veren kim? Sosa... Hem atan, hem çıkaran oldu. Sosa önemli bir oyuncu, çok iyi bir futbolcu... Daha kuvveti yerinde değil. Beşiktaşlılar not alsınlar, mükemmel bir futbolcu almışlar. Bir kere dakika 88, ceza sahası önünde attı kendini. Bu camiayı sevdiğini, kendini göstermek istediğini söyledi. Demba'ya verdiği pas normal ama oradaki sakinliği önemli. Hakikaten çok farklı bir oyuncu... Sosa'yı nasıl oturtacaksın haftaya? Futbolcu her yerde oynar denir, öyle bir şey yok. Her futbolcunun verimli oynadığı yerler vardır. Gökhan dönüyor.

  Kolay kart görüyor
  Acaba sağda oynar mı, göreceğiz. Beşiktaşlılar kolay kart görüyor. Sarı kartlar da doğru, hakeme bir şey diyemeyiz. Takdir haklarını da zaman zaman Beşiktaş lehine kullandığını söylemek mümkün...

  'de farklı Avrupa'da farklı
  Uğur Uçar'ın bileğine basma var, penaltı ama onu hakemin görmesi çok zor. 5-6 tane oyuncu var orada.
  Uğur dürterken İsmail hamle yaptı orada, bileğine bastı ama açı kötüydü. Dün Uğur'un pozisyonunu inan kimse görmedi.
  Tekrarı izlerken herkes "Aa penaltıymış" dedi. Hızlı gelişti.
  Yalnız şunu da söyleyeyim, 'ın Türkiye'deki konsantrasyonu Avrupa'daki performanslarıyla bir olmuyor.

  • Rıdvan Dilmen Rıdvan Dilmen
   1. 10 Kasım 2014, Pazartesi
   1. E-Posta: ridvan.dilmen@fotomac.com.tr
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN