Fener 'güç bende' dedi - Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fotomaç
27 Haziran 2019, Perşembe

Fener 'güç bende' dedi

Fener 'güç bende' dedi

aşırı saygı duymuş F.Bahçe'ye... Oysa baskı yapmalıydı. F.Bahçe, "Ben sizden daha güçlüyüm"dedi

Herkes Necip'i konuşuyor, evet belki Necip iyi oynamadı, antrenörü de onu çıkardı. Ama 'ta iyi oynayan kimse yoktu. Beşiktaş aşırı saygı duymuş 'ye...
Sinmiş, korkak oynadı. Fenebahçe'nin ligde 5 galibiyeti var ama dün en rahat maçını kazandı.
Fenerbahçe'nin bir oyun kültürü var.
Meireles, Emre, hatta Maldonado'lu döneme kadar gidilebilir. Fenerbahçe'nin pas takımı hüviyeti var. Çok tecrübeli bir orta sahaları var. Orta sahaların maçıydı bu. Fenerbahçe'nin iki etkili beki de var ancak bunların pas da alması lazım. Fenerbahçe topu aldığı zaman Topal içeri gömülüyor, Caner ve Gökhan açılarak orta sahaya kadar geliyor. Bu tempoyu Fenerbahçe'nin ayarlaması demek...
Orta sahanın avantajı burada...
İki al ver yapıp ters kanattaki beke, Caner'e veya Gökhan'a servis yapabiliyorlar.
Aslında Fenerbahçe tuzak kurmadı, sürpriz de yapmadı. Beşiktaş'ı Bilic öne götürecekti, risk alacaktı, basacaktı.
Beşiktaş'ın hücumu ile savunma arasındaki mesafe açıldı. Fenerbahçe gibi pas yapabilen takım seni yorar. Konsantrasyonu yüksek, mücadelesi iyi...
Fenerbahçe, "Ben sizden daha güçlüyüm" der gibi oynadı. 11'e 11 oynamak tabii ki farklıdır. 43 dakikanın özeti de bu. Fenerbahçe'nin 2-0'ı bulana kadar olan bölümünden daha iyiydi.

Pasla Beşiktaş'ı yordular

Beşiktaş'ın tek silahı vardı, baskı...
Bunu tercih etmeyip F.Bahçe'yi uzuna zorlamayıp orta sahada baskı yapmaya zorlamayınca inisiyatifi F.Bahçe'ye vermiş oldu. Fenerbahçe bu inisiyatifle sazı eline aldı. 'nin en dinamik takımı dediğimiz Beşiktaş'ı yordular.
Olcay'ı önlem olarak sağ tarafa çekerek Bilic, Beşiktaş'ın sonunu hazırladı.
Olcay, Caner'e faul yaparak sarıyı aldı ve ikincisiyle birlikte atıldı.

Sow geç girdi
İkinci yarıda Fenerbahçe düşük tempoyla devam ederek aslında Beşiktaş'a katkıda sağlamış oldu. İkinci yarıda sanki 11'e 10 oynayan Beşiktaş gibiydi ama bu dönemde de hücumda kısırdılar. Atiba'yı beke çekip göbekte sadece Veli'yle oynayarak Sosa'yı aldı. Daha sonra final yaptı, 'Ya herro, ya merro' dedi ve Veli'yi de alarak Mustafa'yı sokup ortayı sadece Atiba'ya emanet etti. Maç da burada bitti. Emre sakatlanıp Sow girdikten sonra Fenerbahçe'nin 2'ye 3'e gitme ihtimali yükselmişti. Moussa Sow değişikliği daha önce olsa maç daha önce kopardı.

  1. 3.11.2014

Fener 'güç bende' dedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
BİZE ULAŞIN