Levent Tüzemen

Levent Tüzemen

07 Aralık 2014 | Pazar

Yürekli oyun

Gerçek sevgi her zaman yaratıcıdır, asla yıkıma yol açmaz. Galatasaray, Hamza Hoca'nın kısa sürede yarattığı müthiş sevgi ortamı sayesinde keyif veren bir takım olma yolunda yükseliyor.
Bu hızlı değişimin temelinde kadro istikrarı yatıyor. Çünkü istikrar anlayışı oyuncuların birbirleriyle daha fazla oynama alışkanlığı kazanmasını sağlar. İtalyan hocalar döneminde oyuncular, "İyi oynadığımız bir maçın ardından bir sonraki maçta anlamsız bir şekilde kulübeye çekiliyorduk. Bu durum moralimizi bozuyordu" şeklinde serzenişte bulunuyorlardı.

Özgüven geri geldi
Eğer bir hoca oyuncuların özgüvenine zarar verirse takım uyumu asla oluşmaz.
Pranedelli'nin yüzüne bakmadığı Emre Çolak ile "Gönderilsin" dediği Bruma'nın ne kadar etkili ve verimli olduğunu Akhisar maçında da gördük.
Emre oyuna akıl katarken, Bruma kanatlara hız ve çabukluk kazandırdı. Bruma sayesinde Galatasaray rakip kaleye çok adamla hücum etme alışkanlığını da kazanmaya başladı. Hamza Hoca ile birlikte Galatasaraylı oyuncuların kaybettikleri özgüvenlerini geri kazandıkları sahada yansıyan mücadeleden belli oluyor. Herkes birbirine yardım ediyor, yüreğini ortaya koyuyor.
Hamza Hoca "Çift forvet" anlayışı içinde Umut önde tek bırakırken ile Burak'a serbestlik tanıdı. Daha çok geniş alanda oynamak Burak'a ve Galatasaray'a verimlilik olarak döndü.
Burak yeni oyun anlayışında ofsayta bile düşmedi ve topla da çok fazla buluştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA
Anasayfa Anasayfa Beşiktaş Beşiktaş Fenerbahçe Fenerbahçe Galatasaray Galatasaray Trabzonspor Trabzonspor