Bu inat niye? – Levent Tüzemen – Fotomaç ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Bu inat niye?

  Kaybettiğinde doğal olarak herkes eleştirilir. Amaç kazandığında zafer sarhoşluğuna kapılmadan yanlışları görmektir.
  Dortmund facialarından sonra "Kırılma noktası" olarak görülen ve Prandelli'nin "Zor maç" dediği Karabük'te, 2-1 kazandı. Galatasaray eğer maçı kaybetseydi ya da bir puan alsaydı hedefteki adam BurakYılmaz olurdu. "Kral" unvanını taşıyan Burak, kaçırdıklarıyla adeta saç-baş yoldurdu. Burak'ın 2. yarı Karabük kalecisi Waterman'ın öne çıktığı pozisyonda topu aşırtmayı ya da kaleciyi çalımlamayı düşünmemesi ardından da topa basmayı akıl etmemesi şaşırtıcıydı.
  Bir golcü, gol kaçırabilir ama 29 yaşına gelmiş Burak'ın bu kritik pozisyonda 'akıl tutulması' yaşamaya hakkı yok.

  Kimi sokalım tartışması
  Maç sonu gülücükler atarak konuşan Prandelli, "Çok iyi oynadık ve zor deplasmanda kazandık" dedi. Çok şaşırdım.
  Prandelli'nin kulübedeki ruh halini doğru analiz edersek; şaşkın, çaresiz, etkisiz ve kararsız olduğunu görürüz. İtalyan hoca kadro mühendisliğini doğru yapamıyor, kenardan maçı okuyamıyor, oyuna müdahalede geç kalıyor, oyunun şeklini değiştirecek oyuncu hamlelerini yapamıyor. Galatasaraylı oyuncular 4-4-2 oynamak istiyor, Prandelli 'Hayır' diyor. Peki; Umut golü takım iki forvete döndüğünde atmadı mı? Bu inat niye o zaman?
  3'te gelen erken golden sonra G.Saray yarım saat oyuna hükmetti Burak ve Dzemaili iki net golü harcadı. Karabük dengeyi yakaladıktan sonra Prandelli hiç müdahale etmedi. G.Saray 57'de golü yiyor, Prandelli ile Pin "Kimi sokalım?" diye tartışıyor.
  Golden 10 dakika sonra nihayet Umut giriyor ve golü atıp Galatasaray'a maçı kazandırıyor.
  Karabük gemiler yakmış, paldır küldür saldırıyor. Hoca olsan ne yaparsın?
  Bruma'yı ve Emre Çolak'ı oyuna sokarsın ya da Tarık Çamdal'ı sağ bek alıp, Sabri'yi öne itersin. Galatasaray'ın hızlı oyuna geçmesini düşünmeyen Prandelli klasik korkaklığıyla Hamit'i çıkarıp, Yekta'yı alıyor.
  Öyle veya böyle Galatasaray 9 maçta 19 puan topladı. Bazı maçlar "Eğri gemi doğru sefer" felsefesiyle kazanıldı. Galatasaray yönetimi milli takım aralığında "arkasındayız" dediği Prandelli konusunu bir daha masaya yatırmalı.

  • Levent Tüzemen Levent Tüzemen
   1. 09 Kasım 2014, Pazar
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN