Bedelli askerlikten faydalanacak futbolcular - Son dakika Süper Lig haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
22 Ocak 2020, Çarşamba

Bedelli askerlikten faydalanacak futbolcular

Meclisten geçerek kanunlaşan ve 3 Ağustos'ta başlayıp 4 Kasım'da sona eren bedelli askerlik yapacak adayların yerleri belli oldu. Peki bedelli askerlikten hangi futbolcular yararlanacak?

FUTBOLCULAR NE ZAMAN ASKER OLACAK?

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal ile Ak Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan geçtiğimiz günlerde Başkan Erdoğan'la bir araya geldi. Ünsal ve Özalan futbolcuların devre arası veya sezon sonunda silah altına alınmalarıyla ilgili bir düzenleme yapılması için Erdoğan'la görüştü. Yapılan görüşmelerin ardından gerekli düzenlemeler yapıldı ve milli takım oyuncuları ve profesyonel sporcuların sezon tatillerine uygun bir şekilde silah altına alınmasına karar verildi.

Bedelli askerlik celplerinin açıklanmasının ardından askerlik hizmetini gerçekleştirecek futbolcuların görev yeri ve tarihleri belli oldu.

21 gün bedelli askerlik yapacak olan futbolcular askerlik görevini Burdur'da gerçekleştirecek. Futbolcular Mayıs ayında sona erecek Süper Lig sezonunun ardından Haziran ayında askerlik yapacaklar.

İşte bedelli askerlikten yararlanacak futbolcular...

GALERİ DEVAM EDİYOR

Necip Uysal (27)

Mert Günok (29)

Caner Erkin (29)

İsmail Köybaşı (29)

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN