Ateş Kara açıkladı! 'Fatih Terim'in hemen taburcu olması...' - Son dakika Galatasaray haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
06 Haziran 2020, Cumartesi

Ateş Kara açıkladı! "Fatih Terim'in hemen taburcu olması..."

Dünyayı saran corona virüsü, Galatasaray'da da birçok isimde yapılan testler sonucu tespit edilmişti. Abdurrahim Albayrak, Albayrak'ın eşi ve Yusuf Günay'ın yanı sıra tecrübeli çalıştırıcı Fatih Terim'de corona virüsü tanısı konulan isimlerdendi. Terim, yapılan tedavinin ardından taburcu edilirken bu haber gerek sarı-kırmızılı taraftarlar gerekse spor camiası tarafında sevinçle karşılandı. Sosyal medyada Terim'in taburcu olması üzerine birçok paylaşım yapılırken, Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da konu ile alakalı olarak katıldığı bir programda açıklamarda bulundu. İşte detaylar...

23 Mart tarihinden itibaren hastanede yatan İmparator, 14 gün süre boyunca tedbir amaçlı evde karantina altında kalacak.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Hastaneden yapılan açıklamada "23 Mart 2020 tarihinde Covid-19 teşhisi ile hastanemize yatan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bugün yapılan kan ve tomografi tetkikleri sonucu, tedavisini gerçekleştiren Prof. DR. Ferah Ece başkanlığındaki uzman hekimlerimizden oluşan komisyon kararı ile hastanemizden taburcu edilmiştir. Hastamızın, Sağlık Bakanlığı tedavi ve takip protokolü çerçevesinde hastanede bulunduğu 7 gün sonrasında her ne kadar testi halen pozitif olsa da klinik bulgularındaki iyileşme ile tedavisinin kalan kısmını evinde sürdürmesi ve gerekli olması halinde tekrar hastanemize gelmesi uygun bulunmuştur. Hastamız, 14 gün süreyle kendisi ve sevdikleri için evinde karantina uygulamasına devam edecektir. Sayın Terim ve bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalara geçmiş olsun dileklerimizle." ifadelerine yer verildi.

İLK 4 GÜN NASILDI?
1. Gün - Fatih Terim, COVID19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.
2. Gün - Özel bir hastanede karantina altına alındı.
3. Gün - "İyiyim, inşallah daha da iyi olacağım" dedi.
4. Gün - Corona virüsü spor camiasından kaptığı iddia edildi.

GÜZEL HABERLER GELDİ
5. Gün - Kızı Buse Terim, babasının durumunun iyiye gittiğini söyledi.
6. Gün - Spor Arena'ya konuşan Rıza Çalımbay, öksürük şikayetinin bittiğini açıkladı.
7. Gün - Öksürüğü tamamen geçen Fatih Terim'e yeni bir test yapıldı.
8. Gün - Hastaneden taburcu oldu.

Öte yandan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, katıldığı bir televizyon programında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in taburcu edilmesi hakkında konuştu.

DİĞER GALERİLER
    SON DAKİKA