Fenerbahçe'den sürpriz transfer hamlesi! Herkes Rodriguez'i beklerken... - Son dakika Fenerbahçe haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
08 Ağustos 2020, Cumartesi

Fenerbahçe'den sürpriz transfer hamlesi! Herkes Rodriguez'i beklerken...

Ligde ikinci yarıyı galibiyetle açan Fenerbahçe'de gözler transfere çevrilmiş durumda. Şu ana dek yalnızca 1 ismi kadrosuna katan sarı-lacivertliler eksik mevkilerine bir an önce transfer yapma gayretinde... Ancak harcama limiti engeli Fenerbahçeli kurmayların elini kolunu bağlasa da Rodriguez transferinde büyük yol kateden Fenerbahçe'de herkes Rodriguez transferinin açıklanmasını beklerken, sürpriz bir transfer hamlesi geldi. Fenerbahçe son dakika transfer haberleri...

Süper Lig'in 18. haftasında deplasmanda Gaziantep FK'yı 2-0'lık skorla geçen ve üst üste üçüncü galibiyetini alarak çıkışını sürdüren Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ediyor.

GALERİ DEVAM EDİYOR

30 Ocak'ta sona erecek olan ara transfer dönemi için arayışlarını sürdüren sarı-lacivertliler, sol bek ve kanat-forvet takviyeleriyle transferi noktalamayı planlıyor.

Bu doğrultuda arayışlarını sürdüren Fenerbahçe'de başkan Ali Koç, Gaziantep FK maçının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamayla harcama limiti ve transfer gündemiyle ilgili son gelişmeleri paylaştı.

TFF'nin kararının kendilerine cuma gecesi tebliğ edildiğini aktaran Koç, şöyle konuştu: "Cuma günü bir saatlik bir sunum yaptık. Aslında değerlendirilen konular geçen cuma günü işlenmişti. Tam karar çıkmamıştı ama 1 hafta beklediler. Bizim başvurumuzu kısmen kabul ettiler, kısmen kabul etmediler. Ama daha da enteresanı geçmişte almış olduğumuz hak, bugün belirlenen bir limit var bizimle ilgili bir rakam ve o rakamın üzerine kabul edilen başvurularımızı ekleyip ama eski hesaplamadan başka şeyleri eksilttiler. Biz bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Gazetelerde yazdığı gibi limitimiz arttı, transfer yapabiliriz durumu halen söz konusu değil. Bize olan karşı olan tavrı ve tutumu anlamakta zorluk çekiyorum."

Lisans Kurulu'nun zor bir görev üstlendiğini anlatan Koç, "Onlar da mevcut talimatnamenin yanlışlar olduğunu bilmelerine rağmen yorum yapamıyor. Talimatnameyi olduğu gibi değerlendirmek durumundalar. Ancak bizim yaptığımız başvuruların uluslararası muhasebe kurallarına göre kabul edilememesi için hiç bir neden yok. İki ayrı bankayla ve münferit yaptığımız anlaşmalar var. Dolayısıyla acilen tahkime gideceğiz. Son durağımız tahkim ama gözün üzerinde kaş var intibasını görüyoruz. Niye bu kadar güçlükle yaklaşıyorlar, anlamakta zorlanıyoruz. Başvurumuz kabul edilseydi, bugün 40-50 milyon liralık bir harcama limitimiz olacaktı. Kesinlikle bize göre kabul edilmesi gereken kısım kabul edilmedi. Rakamımız arttı ama ne hikmetse daha önceki haklar tekrar hesaplanarak oradan düşürmeye gidildi. Anlayamıyoruz ve anlamakta güçlük çekiyoruz." ifadelerini kullandı.

DİĞER GALERİLER
    SON DAKİKA