Cocu Hollanda basınına Fenerbahçe'yi anlattı - Fotomaç
18 Şubat 2019, Pazartesi

Cocu Hollanda basınına Fenerbahçe'yi anlattı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu Hollanda basınına açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe'nin Hollandalı teknik direktörü Phillip Cocu, ülkesinin basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GALERİ DEVAM EDİYOR

"ÇOK İYİ ANALİZ ETMİŞTİ, ŞAŞIRDIM"

Damien Comolli ile yaptıkları ilk görüşmeyi anlatan Cocu, "Comolli, bu görev için neden beni istediğini açık bir şekilde anlattı. Beni çok ciddi bir şekilde analiz etmişler. Bu beni şaşırttı. PSV'de tüm yaptıklarımı gösterebilirdi. Farklı yıllardaki oyun tarzı, oyunun ve bireysel olarak oyuncuların gelişimi, takımın gelişmesi... Benim için hoş bir sürpriz oldu. Çünkü bir planın olması, ödevlerini çok iyi yapması önemliydi. Futbolda bu çok sık olmaz" ifadelerini kullandı..

SONUÇ ALMAK ZORUNDAYIM

Cocu sözlerine, "Burada sonuç almak zorunda olduğumu çok iyi biliyorum. Her kulvarda en üstte yer almak zorundayız. Fenerbahçe'de ne istedikleri hakkında fikirleri var. Kulübün temel değerleri nelerdir, nasıl oynamamız gerektiği, scouting nasıl olmalı, akademinin işlevi ne olmalı gibi konularda dikkatli hareket ediyorlar. Bunlarla ben de ilgileneceğim. PSV'de daha önce yaptıklarımızla, Fenerbahçe'nin yapmak istediği şeyler benziyor" ifadeleriyle devam etti.

"PARA PEŞİNDE DEĞİLİM"

Parayı önemsemediğini vurgulayan teknik adam, "Elbette sözleşme parayla ilgili ancak sözleşmem PSV'dekinden farklı değil. Hiçbir zaman büyük paralar peşinde olmadım. İlk olarak futbol hakkında görüştük çünkü benim işim bu. Son ana kadar para konusu konuşulmadı" dedi.

"F.BAHÇE BÜYÜK BİR KULÜP"

Cocu sözlerini "İnsanların bu adımı attığım için şaşırmasını anlıyorum ancak uzun süre düşünürseniz şaşırtıcı gelmez. Fenerbahçe büyük bir kulüp ve 8-9 farklı spor branşında mücadele veriyorlar. Stadyumda harika bir atmosfer var. Burada oynamak büyük bir avantaj olacak" Diyerek tamamladı.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN