31 Aralık 2010 | Cuma

Zor dostum zor

Galatasaray için 2010 kabus gibi bir sezon olarak tarihe geçti. Kulüp geçmişinin en kötü rekorları bu sezon egale edildi ya da kırıldı. Yönetim ve taraftar adına gerçekten yaşanmaması gereken bir yıldı.
Sembol başkan Özhan Canaydın'ın vefatı bile bu verimsiz yıla denk geldi.
Rijkaard'ın transfer takviyesi isteğine yönetimCana, Pino, Misimovic ve İnsua'yı alarak yanıt vermişti.
Yerlilerden deSerdar Özkan, Mehmet Batdal ve Ali TuranCimbom'un diğer umutlarıydı.
Hedef her zaman olduğu gibi şampiyonluktu.
Ama beklenen olmadı 8 haftada Fenerbahçe derbisi öncesinde ünlü Hollandalı hocanın görevine son verildi.
Bunun nedeni elbetti ki ligdeki başarısızlıktı.
Onunda ötesinde alınan yabancılardan hiçbir verim alınamamasıydı.
Hiçbiri ön plana çıkamadı, kurtarıcı olamadı, takımını sırtlayamadı.
En büyük hayal kırıklığı da Misimovic'te yaşandı.
Avrupa'nın yıldızı İstanbul'da bir türlü kendini bulamadı. Rijkaard'dan sonra Hagi'nin gelmesi de ilerleyen haftalarda görüldü ki bir şeyi değiştirmedi.
Hatta Hagi'nin performansı Rijkaard'ı arattırdı ama G.Saray'ın imdadına devre arası yetişti.

Ciddi hamleler peşinde
Şimdi yönetimin hesabı farklı... Sezon başında alınan ama bekleneni veremeyen yabancılarla yerlilerden bir an önce kurtulup takımın yeni bir hüviyete kavuşması için ciddi hamle peşindeler. Buna mecburlar çünkü ligin ikinci yarısını Telekom Arena Stadı'nda oynayacaklar.
Orada vasat bir takımla mücadele etmek konbine ve loca alan taraftarı da üzecektir, kulübün imajına da ciddi zarar verecektir.
G.Saray yönetimi hep gizli saklı transfer yaptığı için haber alamayan medya her gün G.Saray'a onlarca futbolcu aldırıyor. Bunlardan biri ya da birkaçı kesin transfer edilecek.
Beklenti, tercihlerin yine hüsranla sonuçlanmaması ve şampiyonluk için umudu sıfıra inan G.Saray'ın hiç olmazsa Avrupa'da yeniden var olabilmesi. Gizli saklı da olsa yönetimin hummalı bir çalışma içinde olduğunu çok zorlandıklandıklarını da biliyorum ve yeni yılda rekorların negatif değil artık pozitif yönde kırılmasını diliyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN