Emre harikaydı – Levent Tüzemen – Fotomaç ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  Emre harikaydı

  Milli Takım, Fransa'daki grup maçlarında felsefeleri tamamen oynamak üzere kurulu olan pas kaliteleri yüksek İspanya, Hırvatistan ve Çekler'le boy ölçüşecek. Bizim Milli Takım da oynamaya özen gösteren ve ayağa isabetli pas yapabilen oyunculardan kurulu değil mi? Kazandığımız İsveç maçı ile kaybettiğimiz İngiltere maçında "Oynayan takım" olarak keyif verdik. Fransa öncesi Karadağ tercihi yanlıştı. Letonya, Estonya, Kazakistan gibi Karadağ da rakibi bozan, çok koşan, sert oynayan ve kapalı çok adamla savunma yapan bir ekip.
  Milli Takım topa hükmetmesine rağmen Karadağlı oyuncuların çok sert ve telaşlı oyununa ayak uydurunca "Kör döğüşüne" benzeyen oyunda pozisyon üretemedik. Özellikle ilk yarı Arda'nın oynadığı yere odaklanıp oyunu terse çevirmedik ve Volkan Şen'in kanadını kullanmadık.
  Emre Mor'un oyuna girmesiyle Milli Takım'ın hücum etkinliği arttı.
  Arda'nın ortasında Topal'ın attığı gol kazanma alışkanlığımızı sürdürdü.
  Keşke Emre Mor maça ilk onbirde başlasaydı. Emre girdikten sonra Milli Takım'ın şekli değişti. Emre; çabukluğu, oyun zekası, çalım becerisi ve yüksek tekniğiyle göz kamaştırdı.

  Selçuk-Ozan olmalı
  Terim ilk yarı Oğuzhan-Ozan ikilisini "Atiba-Oğuzhan" gibi kullanmak istedi ama tutmadı. Çünkü ne Ozan ne de Oğuzhan öne oynama alışkanlıkları yüzünden savunmaya yakın olamadı.
  Selçuk-Ozan ikilisi Milli Takım'ın orta alandaki şifresi. Neden mi? Selçuk tecrübesi ve zekasıyla rakibin temposuna göre topa ve oyuna yön veriyor, savunmaya yakın oynuyor Ozan da bu sayede özgür kalıyor. Turnuvada bu ikili oynayacağız.
  Şayet Ozan olmazsa Selçuk'un yanında Topal oynamalı.
  Terim zaten kafasında Fransa'ya götüreceği oyuncuları çoktan belirlemiştir.
  Arda, Hakan, Oğuzhan, Volkan Şen ve Selçuk, Milli Takım'ın oyuna akıl ve kalite koyan oyuncuları.
  Merakım; bu beşlinin aynı anda 11'de oynadığını düşünürsek Terim'in Cenk'le ya da Burak'la oynama şansı olabilir mi?

  • Levent Tüzemen Levent Tüzemen
   1. 30 Mayıs 2016, Pazartesi
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+
  Etiketler:


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN