Skandal olur – Levent Tüzemen – Fotomaç ;
HEPSİ
  17 Aralık 2017, Pazar

  Skandal olur

  Ligde kör topal giden , Kupası'nda kazandığı başarıları finalle süsledi. G.Saraylı oyuncular kupa maçlarında takım bütünlüğü içinde sahaya yansıttıkları iyi futbolu nedense lige taşıyamadı. G.Saraylı ve Rizeli futbolcular dün müthiş keyifli bir oyun izlettiler. adına mücadele, istek, coşku ve tempo üst düzeyde idi. Jan Olde Riekerink ve Hikmet Karaman oyuncularını kazanmaya öyle şartlandırmışlar ki, her iki kalade de müthiş güzel pozisyonlara tanık olduk. Bu mükemmel futbolun tek eksiği goldü. Ahmet İlhan, Rize adına;
  Yasin, Emre Çolak ve Sinan Gümüş de G.Saray adına yakaladıkları gol pozisyonlarında final vuruşu şanssızlığı yaşadı.
  Selçuk İnan maç öncesi Donk'u yanına çağırıp, "Kazandığın topları ya bana ya da Emre'ye oyna" dedi. Donk da ilk kez bir maçta fazla sırıtmadan kaptanın dediklerini yaptı. Arada bir pas atmaya çalışınca çuvalladı. Mancini döneminde sağ bekte oynayan Semih ilk kez iyi bir performans sergiledi. Kendi bölgesinden arkasına adam kaçırmadı.
  Carole hücumu seven bir sol bek ama Rizespor en etkili ataklarını Fransızın kanadından yaptı. Çevre kontrolü yapmayı da öğrenmeli. Çünkü onun hatalarını ya Muslera ya da Denayer-Hakan Balta ikilisi önledi. Emre-Selçuk ikilisi topa hükmederken rakiple mücadele etmekten de kaçmadılar. Üstelik sahanın her yerine basıp takıma destek verdiler.

  Kıymetini bilmeliler
  Taraftarın özlediği Sinan Gümüş son 20 dakikada resital yaparak keyif ve umut verdi. Sinan tamamen iyileşmiş ve güçlenmiş.
  Topa hükmedişi, oyun görüşü ve pas verme yeteneğiyle Podolski, Selçuk ve Emre üçlüsünü daha aktif hale getirdi.
  Sinan girdikten sonra G.Saray'ın rakip kalede ciddi bir pozisyon üstünlüğü oldu. Bir ara Rizespor'un hızlı hücumlarında G.Saray savunması da çabuk yerleşti.
  Özellikle Muslera ne kadar vazgeçilmez bir kaleci olduğunu dikkatli oyunuyla, doğru yer tutuşuyla bir kez daha gösterdi.
  Galatasaray yönetimi eğer kriterleri adına Muslera'yı satarsa skandal bir hata yapar. Çünkü dünyada ayaklarını iyi kullanan ve topu oyuna elle doğru sokan kaleciler fiyatlarıyla el yakıyor.
  Galatasaray yönetimi, onun kıymetini bilmeli. Çünkü futbolda atanla tutan önemlidir.
  G.Saray'ın tutanı 5 yıldız, ama atanı yok.

  • Levent Tüzemen Levent Tüzemen
   1. 05 Mayıs 2016, Perşembe
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN