SON DAKİKA

En fazla taraftar hangi kulüpte?

En fazla taraftar hangi kulüpte?
01.10.2019 | 16:47

Bir araştırma şirketi Türkiye'de en çok taraftara sahip kulübün Galatasaray olduğunu açıkladı. 18 yaş üstü 7 bin 500 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre her üç kişiden biri sarı kırmızılı renklere gönül veriyor.

Yıllardır gündeme gelen en çok taraftar hangi kulüpte sorusuna yanıt bulmak için araştırmalar devam ediyor. Araştırma şirketi Areda Survey Türkiye'nin 81 ilinde büyük bir çalışma gerçekleştirdi.

18 yaş üstü 7 bin 500 kişi üzerinde yapılan araştırmada en çok taraftara sahip kulüp Galatasaray olurken her 3 kişiden birinin sarı-kırmızılı renklere gönül verdiği belirtildi. Bu durumun iki ana nedeni olarak da Galatasaray'ın süper lig'de yaşadığı 22 şampiyonluk sevinci ve kazanılan UEFA kupası ile Süper Kupa'nın büyük pay sahibi olduğu ortaya çıktı.

Taraftar sayısında zirvede bulunan Galatasaray'ı ezeli rakibi Fenerbahçe izlerken Beşiktaş üçüncü sırada yer aldı. Araştırmaya göre en çok taraftarı olan dördüncü kulüp Anadolu'nun devi Trabzonspor olurken Türkiye'de şampiyonluğa ulaşan diğer takım Bursaspor da bu listede beşinci sırada yer aldı.

Araştırmada kulüplerin bu sezonki transfer karneleri de ele alınırken zirvede Fenerbahçe yer aldı. Vedat Muriç, Rodrigues, Gustavo, Deniz, Mevlüt, Kruse, Rami gibi önemli isimleri transfer eden sarı lacivertlileri Falcao, Lemina, Seri, Nzonzi gibi yıldızları kadrosuna katan Galatasaray izlerken üçüncü sırada Trabzonspor, dördüncü basamakta ise Beşiktaş bulunuyor...