Tatsız prova

Milli arada Dadaşlar ile mücadele eden Fırtına ilk yarı vasattı. İkinci devrede açılan temsilcisi Bilal ile farkı 1’e indirdi ama eşitliği sağlayamadı.

Trabzonspor Haberleri Giriş Tarihi: 10 Ekim 2020 Cumartesi 23:38 Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020 Pazar 06:50

temsilcisi, milli arada Erzurumspor ile hazırlık maçı oynadı. Bordo-mavililer ilk yarıda vasata yaklaşamadığı karşılaşmada ilk golü 18. dakikada yedi. fileleri havalandırdı. 34'te fark 2'ye çıktı. Ricardo Gomes düzgün bir vuruşla ağları sarstı. ilk 45 dakikada bir türlü istediği pozisyonları bulamadı. Devre 2-0 BB Erzurumspor üstünlüğüyle tamamlandı.

ETKİLİ OLDU
'ın ikinci yarıda yaptığı değişikliklerle Trabzonspor, BB Erzurumspor karşısında oyunda dengeyi yakaladı. 54'te Safa'nın getirdiği topta meşin yuvarlağı boş kaleye yolladı: 2-1. Karadeniz ekibi kalan bölümde rakip kaleye yüklendi ancak beraberliği getirecek golü bulamadı. Fırtına özellikle ilk yarısında kötü göründüğü tatsız provada BB Erzurumspor'a kaybetti.

NASIL OYNADILAR?

VITOR HUGO: İlk yarı sağ stopere alışamadı. 2. devre daha rahat ettiği sol stopere geçti. Buradan çok iyi oyun kurdu. İlk hamleleri karşılaşma boyunca başarılıydı.

MARLON: Fizik olarak daha toparlanmış gözüktü. Ancak işin savunma yönünde yine aksadı.

SAFA KINALI: Oyuna girdikten sonra Fırtına etkili oldu. Takımın en iyisi olarak öne çıktı.

DIABATE: Fizik olarak henüz hazır değil. Güçlendiğinde delici koşularıyla etkili olacağı belli.

YUSUF SARI: Uzun süre sonra sahalara döndü. Fizik olarak kendini toparlaması gerekiyor.

SKORDAN ÇOK OYUN ÖNEMLİ
BB Erzurumspor'un hocası iyi bir sergilediklerini söyledi. Özdilek "Bazı oyuncularımıza ligde süre verememiştik. Onları gördük. Skordan çok oynadığımız futbol önemliydi. İki takım da maça asıldı. Kazanmak moral açısından önemli ama takım olma adına gördüklerim daha değerliydi" diye konuştu.

BIKTIK, USANDIK
Trabzonspor'un hocası Eddie Newton, BB Erzurumspor maçında eksiklerini gördüklerini söyledi. İngiliz çalıştırıcı "İki farklı devre oynandı. İlk yarı sakatlardan dönenler sahadaydı. İkinci devre yaptığımız değişikliklerle oyuna döndük, sadece 2. golü bulamadık" dedi. Newton maç başı protestoyla ilgili "Kulüp olarak aleyhimize çalınan düdüklerden bıktık, usandık. Bu durum bizi mutsuz etmeye başladığı için protestoda bulunduk" ifadelerini kullandı. Eddie Newton, karşılaşmasını dört gözle beklediklerini, aralarına yeni katılan oyuncuların kısa süre içinde fizik ve taktik olarak uyum sağlamaları gerektiğini söyledi.

HAKEMLERİ PROTESTO ETTİLER
Trabzonspor'un BB Erzurumspor ile oynadığı karşılaşmada bordo-mavili futbolcular santra sonrası hareketsiz kaldılar. Karadeniz ekibinin oyuncuları ilk düdüğün ardından meşin yuvarlağı BB Erzurumspor tarafına gönderirken 30 saniye boyunca hareket etmediler.

SON DAKİKA