'da kritik hafta

, 2010-2011 sezonuyla ilgili Cuma günü 'ta duruşmaya çıkacak. 8. yılına girilen davada bordo-mavili kulüp duruşmada lehte karar bekliyor.

Trabzonspor Haberleri Giriş Tarihi: 11 Mart 2019 Pazartesi 12:37

şike ve teşvik primi operasyonu kapsamında , 8. yılına girilen davada mücadelesini sürdürüyor. Trabzonspor'un, 2010-2011 sezonuyla ilgili 'ya yaptığı başvuruyu, FIFA değerlendirmeye almamıştı. Bunun üzerine dosyayı 'a getiren bordo-mavili kulüp, Cuma günü duruşmaya çıkacak. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan CAS bülteninin, ekibinin elini bu davada elini güçlendireceği iddia edildi.

4 BAŞKAN GÖREV YAPTI
Trabzonspor'da, 2010-2011 sezonuna ilişkin dosyayı tam 4 kulüp başkanı önünde buldu. , bu süreci yaşayan başkan olurken, ondan sonra göreve gelen ve kupayı Trabzon'a getireceği gibi iddialı sözler kullanarak başkanlığa adım atan da somut adımlar atamadı. Daha sonra bayrağı devralan Muharrem Usta da davayla ilgili hem yurt içinde hem de yurt dışında bir çok girişimde bulundu. Bordo-mavililerin son başkanı da diğer başkanlar gibi bordo-mavili kulübün haklarını arama noktasında mücadelesini sürdürüyor.

CAMİA BEKLENTİSİNİ SÜRDÜRÜYOR
Trabzonspor camiası da şimdiye kadar bir sonuç elde edilememesine rağmen olumlu yönde beklentilerini sürdürüyor. Bordo-mavililer, zaman zaman davayla ilgili sessizliğe bürünse de 15 Mart Cuma günü CAS'ta görülecek olan duruşmayı yakından takip ediyor. Bu duruşma için hazırlıklarını büyük oranda tamamlayan bordo-mavili kulüpte Başkan Ahmet Ağaoğlu, yönetim kurulu üyeleri, kulüp profesyonelleri, davayla yakından ilgilenen avukatlar ve siyasiler de süreci yakından takip etmek ve destek olmak amacıyla 'ye gidecek.

DOĞAN: "HİÇ BİR GÜÇ BİZİ HAKLI DAVAMIZDAN GERİ DÖNDÜREMEZ"
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan, CAS'ta görülecek olan dava ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Trabzonspor'umuzun çalınan şampiyonluğunun ve haklarının geri alınması amacıyla sürdürdüğümüz hukuksal mücadele kapsamında CAS'a yaptığımız başvurunun duruşma tarihi 15 Mart, başkanımızla birlikte orada olacağız. Hiç bir güç bizi bu haklı davamızdan geri döndüremez. Sonuna kadar" ifadelerini kullandı.

MİLLİ ARA ÖNCESİ MORAL BULMAK İSTİYOR
Tüm bunların yanında Trabzonspor da 'e verilecek 20 günlük araya moralli girmek istiyor. Bordo-mavililer, ligin 26. haftasında 16 Mart Cumartesi günü oynayacağı Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçını kazanarak milli araya 3 puanla girmeyi planlıyor. Kümede kalma mücadelesi veren rakibinin dönüm maçı olarak baktığı karşılaşmayı kayıpsız geçmenin hesaplarını yapan Karadeniz temsilcisi, Avrupa kupalarına katılma yolunda ise önemli bir haftayı geride bırakmış olacak.

SON DAKİKA