Yanal tam isabet – Fotomaç – 11 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  Yanal tam isabet

  Yanal tam isabet

  Bordo-mavili camianın efsane isimlerinin ortak görüşü: Yanal bu işi başarır

  yönetiminin Vahid Halilhodzic ile yolları ayırıp Ersun Yanal ile anlaşması şehirde geniş yankı uyandırdı. Arkadaşımız Yunus Emre Sel'in görüşünü aldığı bordomavili camianın eski yöneticileri ve futbolcuları Halilhodzic'in gidişini doğru karar olarak değerlendirdi. Yarın şehre gelip imza atacak Yanal ismine de birçok kişi olumlu bakıyor. BOŞNAK teknik adamın hem oynattığı futbolun, hem de açıklamalarının kulübe ciddi zararlar verdiğini savunan eski yönetici ve futbolcular, bu kararın geç alındığını savundu. İşte Trabzonspor'un eski yöneticileri ve efsane futbolcuların, teknik direktör değişikliği ile ilgili düşünceleri:

  CAMİANIN DUAYENLERİ YANAL'IN GELİŞİNİ FOTOMAÇ'A DEĞERLENDİRDİ

  Ne istediğini biliyor
  ALİ KEMAL DENİZCİ: Trabzonspor'un eski milli futbolcularından Ali Kemal Denizci: Halilhodzic'in Trabzonspor'dan gitmesi gerekliydi. Takım onunla galip gelse de yarın aynı hataları yapacak, takımın iskeleti, şekli, oyun planı olmayacaktı... Bu açıdan gitmesi çok iyi oldu. Trabzonspor'un iyi bir kadrosu var ve bu takımın başına kim gelirse gelsin başarılı olacaktır. Ersun Yanal daha önce büyük takımlar çalıştırmış, şampiyonluk yaşamış, ayrıca Trabzon'un ne istediğini, Trabzonspor'un nasıl oynaması gerektiğini iyi biliyor.

  Sabırlı olunsun yeter
  NECMİ PEREKLİ: Trabzonspor'un efsane isimlerinden yazarımız Necmi Perekli de, Ersun Yanal'ın takımı başarıya taşıyabileceğini ifade ederek, "Vahid Halilhodzic'in gidişi doğru ve biraz da geç alınmış bir karardı. Çok ferdi ve fevri hareketler yaptı. Ersun Yanal bu işin altından kalkabilecek kapasitede. Yeter ki zaman tanınsın ve sabırlı olunsun. Biraz külfetli bir antrenördür. Çünkü bilimsel çalışan teknik adamdır. Kendisine yönelik eleştirileri ve baskıları ise saha sonuçlarıyla üzerinden atacaktır. Şu anda iyi bir isim" dedi.

  Kabullenebilirsek...
  ATIF ÖMÜRDEN YAVUZ: Trabzonspor'un eski yöneticilerinden Atıf Ömürden Yavuz da, Ersun Yanal'ın doğru bir tercih olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: "Alınabilecek en iyi hoca bence. Camia olarak kabullenebilirsek hoca boyutu olarak iyi tercih. Keşke deneme-yanılma yapmayıp baştan bu kararı alınabilseydi ve Trabzonspor bu zararı yaşamasaydı. Vahid Halilhodzic ile bu işin gitmeyeceğinin kesin olduğu bir zamanda bu tercih katkı sağlayacaktır. Bunun için iyi bir iş çıkarıldığını rahatlıkla söylebilirim."

  Tribünler dolacaktır
  CELİL HEKİMOĞLU: Yönetim kurulu eski üyelerinden Celil Hekimoğlu, teknik direktör değişikliğinin geç alınmış ama doğru bir karar olduğunu ifade ederek, "Halilodzic ile Trabzon bir doku uyuşmazlığı yaşadı. Bunun sonucunda da değişiklik gerçekleşti. Ersun Yanal bu takımda daha önce çalışmış ve burayı bilen bir teknik adam. Ofansif anlayışı taraftarları yeniden tribüne çekecektir. Bana göre doğru bir tercih yapıldı" dedi. Trabzonspor eski asbaşkanlarından Haşim Sayitoğlu da, Ersun Yanal için "Doğru bir tercih" yorumunu yaptı.
  1. 11 Kasım 2014, Salı
  2. Güncelleme: 00:28
  Etiketler:

  Yanal tam isabet haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN