"Bu hata kabul edilemez"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, dün akşam Orduspor ile yaptıkları Ziraat Türkiye Kupası maçının naklen yayınlanmasında çıkan aksaklık konusunda açıklamada bulunarak, ''Orduspor maçını gerek hava koşulları gerekse de naklen yayın nedeniyle televizyondan izlemeyi düşünen taraftarlarımız, ekranları karşısında oturduklarında büyük hayal kırıklığıyla karşılaşmıştır'' dedi.

Trabzonspor Haberleri Giriş Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 17:46 Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 17:47
Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, TRT gibi ciddi bir kurumun böylesine bir planlama hatası yapmasının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, ''Kışın ortasında naklen yayın nedeniyle 20.30'da maç oynatan zihniyet, bu maçı canlı yayınlayamıyorsa, sorgulanması gereken bir şeyler var demektir. Kulüplerimiz ve sporcularımız oyuncak olarak görülmemeli, futbolun içindeki tüm kesimler gereken üst düzey profesyonel anlayışı sergilemelidirler'' ifadelerini kullandı.

TRABZONSPOR - ORDUSPOR MAÇINDAN FOTOĞRAFLAR

EFSANE TRABZONSPORLULAR

Şener, Orduspor maçın gerek hava koşulları gerekse de naklen yayın nedeniyle bordo-mavili taraftarların büyük çoğunluğunun televizyondan izlemeyi düşündüğünü kaydederek, ''Ancak taraftarlarımız, ekranları karşısına oturduklarında büyük bir hayal kırıklığıyla karşılaşmışlardır. Ayrıca ülkemizin dört bir yanındaki Trabzonsporlular da TRT'nin planlama ve organizasyon hatası nedeniyle ciddi bir mağduriyet yaşamışlardır'' dedi.

Taraftarlardan ve camiadan yükselen haklı tepkilerin kendilerine de ulaştığını anlatan Şener, şunları kaydetti:

''Yönetim kurulu olarak bu tepkileri hem kamuoyuna, hem de ilgili kurumlara iletmek görevimizdir. Yine tüm olumsuz koşullara rağmen maçın ısrarla oynatılmak istenmesinin stadımızın zemininde yarattığı tahribat da ortadadır. Futbol sadece iki takımın mücadele ederek aldıkları sonuçların kağıt üzerinde sıralandığı bir prosedür olarak görülmemeli, hem izleyenlere, hem de oynayanlara zevk verecek koşulların oluşturulmasına çalışılmalıdır. Sorumluluk sahibi olanlar daha duyarlı davranırsalar o zaman ortada gerçek bir futbol ailesinin varlığından bahsedilebilir. Bu konudaki uyarımızı yapıyor, herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.''

BİZE ULAŞIN