"Zor maç olacak"

Teknik Direktörü , 30 Mart Cuma akşamı herkesin alkışlayıp, saygı duyması gereken Ankaragücü takımına karşı zor bir oyun oynayacaklarını söyledi.

Süper Lig Haberleri Giriş Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 18:36 Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 18:36
Kırmızı-siyahlı ekip, Spor Toto Süper Lig'in 33'üncü haftasında sahasında oynayacağı Ankaragücü maçının hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde, teknik direktör Karaman nezaretinde sürdürdü.

Tedavileri devam eden Bekir Ozan Has, Kerim Zengin, İbrahim Akın ve Orhan Gülle'nin takımdan ayrı çalıştığı idmanda diğer futbolcular yarı alanda maç yaptı.

, yaptığı açıklamada, bu maçı önemsediklerini ve en zor karşılaşmalardan birine çıkacaklarını belirtti.

Daha önce 3 sezon Ankaragücü takımında görev yaptığını anımsatan tecrübeli teknik adam, bu dönemlerin hepsinde uçurumdan düşmüş bir takımı alıp ligde bıraktıklarını kaydederek, ''O dönemin yönetimi kurulu, futbolcuları, teknik heyeti ve taraftarı ile birlikte büyük mücadeleler vererek ligde bıraktığımız takıma karşı oynayacağız. Gerçekten saygı duyulması gereken ve en zor maçlarımızdan birine çıkacağız'' ifadelerini kullandı.

Takımı ateş çemberinin içerisinden çıkarmayı hedefleyerek 'a geldiğini vurgulayan Karaman, şöyle devam etti:

"Buraya geldiğimizde bir hedefimiz vardı, o da ateş çemberinin içerisinde bulunmamaktı. Bu hedefi tutturduk. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Oyuncularımız, gol yememe ve mağlup olmama gibi güzel bir başarıyı da elde ettiler. Bunu devam ettirmek istiyoruz"

Hikmet Karaman, play-off ile şu an ilgilenmediğini, cuma günü karşılaşacakları Ankaragücü maçından sonra cumartesi ve pazar günlerini bekleyeceklerini ve o maçlardan çıkacak sonuçlara bakarak ''Biz buradayız'' diyeceklerini dile getirdi.

"Türkiye'deki altyapıların hepsi enkaz durumunda"

Bazen hocaların altyapıya gittiğini ve gazetecilerin de "Hoca altyapıyla ilgileniyor" şeklinde yazılar kaleme aldığını kaydeden Karaman, "Bunların hepsi fasarya, yani anlamsız ve boş. Türkiye'deki altyapıların hepsi enkaz durumunda, enkaz. Çok az takımın altyapısı iyi durumdadır. Birçok takımda çalıştım, altyapılarımız ne yazık ki rezil durumda. Ama hiçbir şey yapamıyorsun. Belki Türkiye Futbol Federasyonu ilerleyen zamanlarda altyapı ile ilgili kulüplere yaptırım gücünü çoğaltabilir" diye konuştu.

Takımların altyapısından çok az futbolcu çıktığını savunan Karaman, şöyle devam etti:

"Takımların altyapısına bakın, kaç tane oyuncu çıkıyor, böyle olmaz ki. Avrupa'daki Türk çocuklarını buraya getirmeye çalışıyoruz. Halbuki kendi öz kaynaklarımızda oyuncu var ama bu oyuncuları çıkarmak, yetiştirmek, bunlara çalışacak ortamı sağlamak... Bunlar hep Türkiye'de problem. Ben, ancak maç oynayabiliyorum. Maç oynarken çocukları görüyorum, 'sen, sen (A) takıma gel diyorum.' Çocuğu şansı kurtarıyor, yoksa rezalet."

Gazeteciler Hikmet Karaman'a nazar boncuğu taktı

Bu arada, Gaziantep'te görev yapan yerel gazeteciler, Eskişehirspor galibiyetinin ardından rahatsızlanan ve tedavi gören Hikmet Karaman'a nazar boncuğu takarak, "geçmiş olsun" dileğinde bulundular.

Antrenman öncesi Karaman'ın yanına giden üç basın mensubu, deneyimli çalıştırıcıya nazar boncuğu taktı.

Hikmet Karaman da "Basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Nazara inanırım, göze inanırım. Üst solunum yolunu bayağı üşütmüşüz. İnşallah maç gününe kadar yüzde 100 iyileşirim" dedi.

SON DAKİKA