Letonya'da kalırdım – Fotomaç – 14 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  15 Aralık 2017, Cuma

  Letonya'da kalırdım

  Letonya'da kalırdım

  Eğer Milli Takım 3 karşılaşmada 2 yenilgi, 1 beraberlik almış olsaydı, ben Letonya'da kalırdım!.. 21 ay boyunca dile getirdiğim şeylerin hepsini şimdi söylüyor Çok eleştirildiğim oyuncular bugün yine Milli Takım'da. Bu isimler bugün G.Saray, F.Bahçe ve 'ta oynuyor. O zaman ben de '3 sene arkamdan geliyorsunuz' diyorum

  Başakşehir Teknik Direktörü , TRT 'daki ' VIP' programına açıklamalar yaptı. İşte Avcı'nın 'ses getirecek' sözleri: "Eğer Milli Takım 3 maçta 2 yenilgi, 1 beraberlik almış olsaydı, Letonya'da kalırdım! Bugün ne konuşuluyor. Passolig suçlu, G.Saray-F.Bahçe rekabeti suçlu, Türk oyuncusu suçlu. Jenerasyon ve eğitim sorunumuz var. 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'da bugün 2 tane Türk oyuncusu varsa, sorun genetik değil eğitimdir. Çok eleştirildiğim oyuncular bugün yine Milli Takım'da. Bu isimler bugün Galatasaray, ve 'ta oynuyor. O zaman ben de 3 sene arkamdan geliyorsunuz diyorum. Milli Takım'da olduğumda bana '%20 saha içi, %80 saha dışı' demişlerdi. Burada saha içi ve saha dışını yönetmek için tecrübe edindim. Milli Takım kariyerimi başarılı görmüyorum. 21 ay boyunca söylediklerimi şimdi Terim söylüyor."

  ÖMER&HAKAN KAZANILMALI
  Milli Takım'dan istifaya 31 Mayıs'ta istifaya karar verdim, ilettim. Ayrılmam Ağustos'a sarktı. Ben yüz kızartıcı suç işlemedim. Milli takım için uğraştım. Bugün benim bıraktığım oyuncu gurubu oynuyor. Ömer Toprak, Hakan Çalhanoğlu ve Gökhan Töre üçlüsünü milli takıma ben kazandırdım. Hakan'ı alan teknik adam olarak imzam var. Yetenekli biri. Ömer de öyle. Gökhan Töre'yi R.Kazan'dan aldığımda herkes eleştirdi, 'Bu adamın ne işi var' dedi. Bunlar özel oyuncular. Biz içimizde yaşanan sorunları o dönem çözmüştük dışarıya yansımamıştı. Hakan ve Ömer yetenekli isimler, kazandırılmaları gerekir. Ben 'de zirveyi de gördüm dibi de!. Bazen tepesi çok yorucu ve yıpratıcı oluyor.

  TÜRKiYE'DEKi RÜZGARLAR FARKLI
  İnsanlar beni, bugüne dek yaptıklarımla sevdi ve G.Saray'a layık gördü. Milli takımda görev aldım. Türkiye'de rüzgarlar farklı esebiliyor ve seni nereye getirdiği belli olmuyor. Ben de yarışan, kupa alan bir teknik adam olmak isterim. Türkiye'de şu anki süreç sağlıklı gitmiyor. Prandelli yeni bir ülkeye gelmiş bu ülkede futbol dinamikleri var. Arayışları var. Çok pozisyon vererek oynuyordu. Türkiye'de bu cezalandırılmıyordu ama Avrupa'da cezalandırıldı. Prandelli de kompakt oyunu (sıkı, derlitoplu) tercih etti. Türkiye gerçeklerini gördü. Türkiye'de Avrupalı teknik adamların başarılı olma şansı az. Avrupalı sadece sahaya bakar, doğrusunu yapar ama oyuncuyu Türkiye'de bir kalıba sokmak çok zor."
  1. 14 Kasım 2014, Cuma
  2. Güncelleme: 02:02

  Letonya'da kalırdım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN